facebook

Leczenie implantologiczne w Dentista

Wraz z przejściem na emeryturę postanowiłam zrobić coś dla siebie. Do kliniki Dentista trafiłam, by spełnić wieloletnie marzenie o białych, zdrowych i równych zębach. Gdy teraz oglądam swój piękny uśmiech, wiem, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć.

Leczenie implantologiczne w Dentista trwało niecały rok: w kwietniu 2017 r. miałam pierwszą wizytę, a już w marcu 2018 cieszyłam się nowymi zębami. Implantami zdecydowałam się zastąpić prawie wszystkie zęby własne górnej szczęki i dwa zęby żuchwy.

Jakiekolwiek obawy, które mógł rodzić zabieg, minęły już na pierwszej wizycie. Dr Maciej Marcinowski, ekspert implantologii PSI ICOI, okazał się specjalistą najwyższej klasy, który o zęby pacjenta dba równie mocno, co o jego dobre samopoczucie. Dokładnie wyjaśnił mi proces leczenia implantologicznego, dokonał przeglądu uzębienia, wykonał niezbędne zdjęcia RTG i skierował do higienistki w celu zbadania stanu i podleczenia dziąseł. Następnie zaplanował indywidualny przebieg leczenia i oszacował koszty zabiegu. Już miesiąc później wkręcono mi implanty. Zabieg trwał 7 godzin, ale, ku mojemu zaskoczeniu, okazał się zupełnie bezbolesny. Otrzymałam receptę na antybiotyki i dokładne instrukcje postępowania w celu złagodzenia późniejszego bólu i opuchlizny. Tabletki i zimne okłady stosowałam tylko kilka dni. Uważałam podczas jedzenia i picia, ale już następnego dnia po zabiegu mogłam normalnie funkcjonować, mówić i oddawać się codziennym aktywnościom, co było dużą zaletą. Następnie przyszedł czas oczekiwania na zrost implantów z tkanką kostną, który zajął łącznie 6 miesięcy.

Regularne kontrole dawały mi pewność, że leczenie przebiega prawidłowo i wiedziałam, że spełnienie marzenia o nowym uśmiechu jest tuż, tuż. Klinika Dentista jest znakomicie wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu nie musiałam nigdzie dodatkowo chodzić. Wszystkie badania i zdjęcia były wykonywane na miejscu (poza jednym, które w moim przypadku musiało być zrobione w specjalistycznej pracowni), na bieżąco i z optymalną częstotliwością, za sprawą czego doktor miał stały wgląd w efekty leczenia i w razie potrzeby mógł precyzyjnie określić dalsze kroki. Dr Marcinowski wyjątkowo dbał o moją satysfakcję: regularnie wykonywał wizualizacje uzębienia i zdjęcia poglądowe, by dopasować kształt koron, badał stan zgryzu czy możliwości poprawnej wymowy. Dzięki jego podejściu pierwszy raz w życiu tak często uśmiechałam się na fotelu dentystycznym! Na moje ogromne zadowolenie i komfort wpłynęły też asystentki stomatologiczne i pozostały personel, którzy przy każdej wizycie ujmowali mnie nieopisaną życzliwością i troską. Pozytywnym doświadczeniem były także SMS-owe powiadomienia o zaplanowanej wizycie, pozwalające w razie potrzeby przełożyć jej termin.

Choć wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu, w Dentista przekonałam się, że do stomatologa można chodzić bez żadnych oporów, stresu i strachu przed bólem, a za to z radością i spokojem o to, że jest się w dobrych, a nawet bardzo dobrych rękach. Klinikę Dentista śmiało polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu na długie lata.

Umów się na konsultację przez formularz