facebook

Piezochirurgia

Co to jest Piezochirurgia - Piezosurgery, jaka jest idea działania, opartego o tę technologię, urządzenia i dlaczego tylko to urządzenie zapewnia efektywne cięcie kości bez nekrozy tkanki kostnej i uszkodzeń otaczających tkanek miękkich?

Technologia

Chirurgiczne urządzenie do cięcia i opracowywania tkanki kostnej zostało skonstruowane w celu umożliwienia stomatologowi pracy w tkance kostnej na nieznanym dotąd poziomie precyzji i bez ryzyka uszkodzeń dla otaczających cięcie, tkanek miękkich. Ta unikalna i potwierdzająca w licznych badaniach naukowych swą skuteczność technologia, zmienia znacząco przyzwyczajenia stomatologów na całym świecie. Proszę sobie wyobrazić cięcie kości wolne od nekrozy (potwierdzone w badaniach histopatologicznych) w obszarze wolnym od krwawienia (działanie kawitacji). Dzięki tej technologii możliwe stały się zabiegi uważane za trudne (sinus-lift) lub możliwe do wykonania jedynie przez wybitnych specjalistów (transpozycja nerwu) oraz takie, których procedur nie uważano dotąd za standardowe (pobieranie bloków kostnych, rozszczepianie wyrostka, osteotomie, itd.). Zmalało ryzyko zabiegów, procedury stały się mniej traumatyczne dla pacjenta, poprawiło się gojenie i zmniejszyły obrzęki pozabiegowe. Oczywiście, technologia ta jest na tyle atrakcyjna klinicznie, że pojawiły się grupy naśladowców. Jednakże imitacje naszego urządzenia nie posiadają tak bogatego zaplecza klinicznego w postaci badań naukowych. Samo użycie drgań piezoelektrycznych nie oznacza ich efektywności w kierunkowym cięciu i opracowywaniu kości.

Tajemnica działania tej technologii jest interakcją pomiędzy drganiem końcówki a komendą pochodzącą z układu elektronicznego. Na szczęście dla nas – drania drganiom nie są równe. Ich mikrometryczny zakres opiera się na tysiącach prób klinicznych i dostosowaniu ich specyfiki do potrzeb chirurgii kostnej. To zaś wymaga wielu lat badań. Fizyczne skopiowanie kształtu naszych końcówek nie wystarcza do skonstruowania dobrego urządzenia. Dodatkowo – nasze oprogramowanie jest trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe, do skopiowania. Całość systemu jest jednym z największych osiągnięć technologicznych w chirurgii kostnej ostatnich lat.

Drgania piezoelektryczne o stosowanych przez nas częstotliwościach nie powodują uszkodzeń tkanek miękkich nawet w przypadku ich dotknięcia. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku pracy urządzenia w obszarach szczególnie ryzykownych ze względów anatomicznych.

cyt.Wolf Najres – dyrektor firmy Mectron, producent Piezosurgery

Zastosowanie w:

  • Chirurgii stomatologicznej
  • Chirurgii periodontologicznej
  • Chirurgii szczękowo-twarzowej

Implantologii:

  • Poszerzanie wyrostka szczęki
  • Poszerzanie wyrostka żuchwy
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej
  • Pozyskiwanie kości autogennej
  • Plastyka kości wokół implantu
  • Przygotowanie łoża dla implantu

Umów się na konsultację przez formularz