facebook

Zaplanuj swój uśmiech

Nowoczesna stomatologia potrafi spełniać marzenia o pięknie białych zębach. Przychodzi moment, że naszemu uśmiechowi pragniemy poświęcić więcej uwagi. Czasem, przyczyną tego faktu jest zbliżający się ślub, sylwester czy też duża impreza rodzinna. Wizerunek odgrywa nader ważną rolę, gdy przygotowujemy się do rozmowy kwalifikacyjnej lub awansujemy w pracy. Bywa, że szafę mamy wypełnioną rzeczami z najnowszej kolekcji, na głowie - modną fryzurę i ciało wychuchane w gabinecie kosmetycznym, a tu – zerknąwszy w lustro dostrzegamy, że atrakcyjny wygląd psują nam przebarwione, powykrzywiane zęby, brak jest czwórki, trójki, a proteza już dawno przestała pasować. Czas zacząć działać, aby znów cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem przez długie lata.

Gabinet stomatologiczny

Najlepiej udać się wtedy do gabinetu stomatologicznego, który specjalizuje się w kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu. Nowoczesna stomatologia opiera się o metody, dzięki którym zobaczyć można, jak będą wyglądały nasze zęby, gdy leczenie dobiegnie już końca. Podstawą jest tutaj szczegółowy plan leczenia wraz z symulacją wyglądu nowych zębów, jaką zaplanuje dentysta wraz z laboratorium protetycznym. Łuk twarzowy i artykulator - symulator działania zgryzu, pozwolą odwzorować stan uzębienia i pracę stawu skroniowo - żuchwowego, by na tej podstawie stworzyć z wosku nowe, piękne zęby. Będą szablonem w trakcie całego leczenia. Zdjęcia zębów, jakie pacjent miał kiedyś, w połączeniu z fotografiami cyfrowymi aktualnej sytuacji, pomogą przywrócić wygląd naturalny. Będzie to można zobaczyć a dentysta przedstawi kilka metod osiągania tego efektu do wyboru. Dobry plan leczenia, podobny do dobrego projektu domu, z dużą dozą dokładności pozwoli określić, jak długo potrwa leczenie, z ilu wizyt będzie się składało oraz, co będzie wykonywane na poszczególnych spotkaniach z dentystą.

Nasza wygoda

Przymierzając się do wyboru metod rekonstrukcji uzębienia, zwracać należy uwagę na naszą wygodę. Warto rozważyć projekt leczenia, którego realizacja potrwa nawet rok czy dwa i pochłonie więcej środków, niż to sobie wstępnie zaplanowaliśmy, bo korzystać z niego będziemy długie lata, 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Zrealizowanie pełnego planu leczenia wyeliminuje czynniki ryzyka, które wpływają na problemy zgryzowe. Stabilny i wyrównany zgryz pozwoli cieszyć się pełnią życia, spożywać zimne i twarde pokarmy, a przede wszystkim uśmiechać się do wszystkich.

Umów się na konsultację przez formularz