facebook

Plan leczenia

Plan leczenia jest tak samo istotny jak projekt domu, który chcemy zbudować. Przygotowując się do rekonstrukcji uśmiechu lub poprostu do wyleczenia zębów dotkniętych próchnicą potrzebny jest dobry plan. Badanie pacjenta w Dentista.pl, obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo- żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.

Wywiad ogólnomedyczny oraz stomatologiczny pozwala właściwie przygotować pacjenta do leczenia. W przypadku, gdy lekarz wspólnie z Państwem zaplanuje odtworzenie uśmiechu z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych, licówek, koron, mostów czy implantów, sporządzenie szczegółowego planu leczenia rozpocznie przygotowanie, wspólnie z laboratorium protetycznym, trójwymiarowej symulacji przyszłych nowych zębów stworzonej z wosku. W tym celu zostaną pobrane wyciski Państwa szczęki i żuchwy, zarejestrowany zgryz przy użyciu łuku twarzowego, a zaawansowana diagnostyka cyfrowa (zdjęcia radiograficzne, panoramiczne, tomografia 3D) pomoże w ocenie warunków kostnych oraz ocenie innych ważnych struktur anatomicznych. W ten sposób powstaje model sytuacji docelowej, którą chcemy uzyskać po zakończeniu leczenia. Ten model postępowania pozwala także na przygotowanie kilku wariantów leczenia wraz z dołączonym do kosztorysem.

Pacjent przed umówionym terminem zabiegu, podczas rozmowy z lekarzem, zostaje zapoznany z planem najbliższego leczenia oraz otrzymuje szczegółowe zalecania przed i po zabiegowe. Zabiegi stomatologiczne, takie jak leczenie próchnicy, usuwanie zębów czy tez implantacje są całkowicie bezbolesne. Również często na prośbę pacjentów, podajemy znieczulenie do zabiegów profilaktycznych takich jak usunięcie kamienia poddziąsłowego. Podawane jest ono z wykorzystaniem komputerowego systemu Wand, które pozwala lekarzowi znieczulić pacjenta w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny. Specjalne lupy oraz wysokiej mocy lampa czołowa wykorzystywana w trakcie zabiegu, pomagają w precyzyjnym przeprowadzeniu zabiegu implantacji.

Umów się na konsultację przez formularz