facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Gdy boli ząb

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Objawy Prawdopodobny problem Co robić ???
Nagły ból pojawiający się po spożyciu zimnego lub gorącego pożywienia, po chwili ustępujący samoistnie. Jeśli ból ustępuje samoistnie i trwa tylko chwilę to niekoniecznie jest to problem. Nadwrażliwość może być spowodowana uszkodzeniem wypełnienia lub ( najczęściej ) jest wynikiem odsłonięcia się niewielkiej powierzchni korzenia. Spróbuj użyć pasty dla zębów nadwrażliwych (np. Sensodyne). Szczotkuj zęby miękką szczoteczką przeznaczoną do tych celów. Jeśli po kilku tygodniach nie będzie poprawy skontaktuj się z Twoim dentystą.
Zęby po leczeniu stomatologicznym reagują bólem na zimno lub ciepło. Zabiegi stomatologiczne mogą spowodować zapalenie miazgi zębowej (nerwu). Stan ten ma najczęściej charakter odwracalny (przejściowy). Poczekaj 4 - 6 tygodni. Znakomita większość przypadków nadwrażliwości pozabiegowej mija samoistnie. Jeśli ból trwa, nasila się lub występuje samoistnie ( bez bodźców ciepło-zimno) to należy skontaktować się z dentystą, gdyż najprawdopodobniej potrzebne będzie leczenie kanałowe.
Ostry ból w trakcie nagryzania. Istnieje wiele prawdopodobnych przyczyn tego typu dolegliwości: głęboki ubytek próchniczy, utrata wypełnienia lub pęknięcie zęba. Uszkodzenie sięga do miazgi zęba (tkanka wewnątrz zęba popularnie nazywana nerwem). Kontakt z Twoim lekarzem jest niezbędny. Jeśli uszkodzeniu uległa miazga konieczne będzie leczenie kanałowe i pokrycie zęba koroną protetyczną
Długotrwały ból po spożyciu gorącego lub zimnego pokarmu Prawdopodobnie miazga została uszkodzona w wyniku zakażenia poprzez ubytek próchniczy lub w trakcie leczenia zachowawczego. Skontaktuj się z lekarzem. Leczenie kanałowe pozwoli uratować ząb.
Ciągły i dotkliwy ból, uczucie "wysadzenia" zęba, obrzęk dziąsła, ból przy nagryzaniu i dotyku Infekcja z kanału korzeniowego przeszła na otaczającą ząb kość. Konieczna wizyta rozpoczynająca kilkuetapowe leczenie endodontyczne, konieczna antybiotykoterapia. W sytuacjach beznadziejnych konieczna ekstrakcja zęba. Zanim uzyskasz pomoc zarzyj środki uśmierzające.
Tępy ból i uczucie ciśnienia w górnych zębach, często gorączka Prawdopodobne zapalenie zatoki szczękowej ( w 30% przyczyna zębopochodna ). Podobne objawy (za wyjątkiem gorączki) towarzyszą bruksizmowi czyli patologicznemu zaciskaniu i zgrzytaniu zębami. Skontaktuj się z lekarzem. Niekiedy konieczna będzie konsultacja laryngologiczna i antybiotykoterapia.
Przewlekły tępy, lub nawracający silny ból głowy, szyi, lub ucha. Czasami problemy mające swoje źródło w miazdze zębów promieniują do skroni, ucha lub szyi, ale należy wziąć pod uwagę inne problemy medyczne. Kontakt ze stomatologiem pozwoli wykluczyć zębopochodną przyczynę dolegliwości. Często konieczne konsultacje wielu specjalistów.

Powyższy poradnik należy traktować jedynie jako wskazówkę, która nie może zastąpić konsultacji stomatologicznej.

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES