facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Plan leczenia

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Plan leczenia jest tak samo istotny jak projekt domu, który chcemy zbudować. Przygotowując się do rekonstrukcji uśmiechu lub poprostu do wyleczenia zębów dotkniętych próchnicą potrzebny jest dobry plan. Badanie pacjenta w Dentista.pl, obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo- żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.

Wywiad ogólnomedyczny oraz stomatologiczny pozwala właściwie przygotować pacjenta do leczenia. W przypadku, gdy lekarz wspólnie z Państwem zaplanuje odtworzenie uśmiechu z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych, licówek, koron, mostów czy implantów, sporządzenie szczegółowego planu leczenia rozpocznie przygotowanie, wspólnie z laboratorium protetycznym, trójwymiarowej symulacji przyszłych nowych zębów stworzonej z wosku. W tym celu zostaną pobrane wyciski Państwa szczęki i żuchwy, zarejestrowany zgryz przy użyciu łuku twarzowego, a zaawansowana diagnostyka cyfrowa (zdjęcia radiograficzne, panoramiczne, tomografia 3D) pomoże w ocenie warunków kostnych oraz ocenie innych ważnych struktur anatomicznych. W ten sposób powstaje model sytuacji docelowej, którą chcemy uzyskać po zakończeniu leczenia. Ten model postępowania pozwala także na przygotowanie kilku wariantów leczenia wraz z dołączonym do kosztorysem.

Pacjent przed umówionym terminem zabiegu, podczas rozmowy z lekarzem, zostaje zapoznany z planem najbliższego leczenia oraz otrzymuje szczegółowe zalecania przed i po zabiegowe. Zabiegi stomatologiczne, takie jak leczenie próchnicy, usuwanie zębów czy tez implantacje są całkowicie bezbolesne. Również często na prośbę pacjentów, podajemy znieczulenie do zabiegów profilaktycznych takich jak usunięcie kamienia poddziąsłowego. Podawane jest ono z wykorzystaniem komputerowego systemu Wand, które pozwala lekarzowi znieczulić pacjenta w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny. Specjalne lupy oraz wysokiej mocy lampa czołowa wykorzystywana w trakcie zabiegu, pomagają w precyzyjnym przeprowadzeniu zabiegu implantacji.

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES