facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

WYBIELANIE - prawdziwy przyjaciel Twojego uśmiechu

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

"Nakładkowe wybielanie zębów" to zabieg polecany dla zniwelowania ciemnych przebarwień zębów, powstałych wskutek picia kawy, herbaty, zwłaszcza – zielonej, soków czy palenia papierosów. Żel wybielający wnika w głąb zębów. Uwalniają się wolne atomy tlenu. Dotlenienie powoduje wybielenie przebarwień.

Wizyta pierwsza:

  • lekarz bada stan zębów i dziąseł
  • zabezpiecza ubytki (wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu).
  • usuwa kamień i osad
  • pobiera się wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby.

Pacjent w domu:

  • aplikuje do nakładek żel wybielający
  • umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc (8 godz.) lub na jedną godzinę – w dzień w zależności od stosowanego preparatu.

Efekt widoczny już jest po pierwszej nocy.

Po 14 dniach kolor się zwykle stabilizuje. Tylko bardzo ciemne zęby wymagają dłuższego czasu wybielania.

Wizyta kolejna:

  • Stomatolog wypełnia zęby materiałem, dostosowując go do nowego, jaśniejszego koloru.

Uwaga: Podczas wybielania wystąpić może przejściowe uwrażliwienie na zimno. Po kilku latach, wskutek stosowania używek, zęby mogą ulec nieznacznemu przyciemnieniu. Zalecamy wówczas jednonocne zastosowanie nakładek. Raz wykonane nakładki wystarczą na długi czas. Gdy ma się ochotę odświeżyć kolor zębów, wystarczy dokupić w gabinecie strzykawkę z preparatem wybielającym.

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES