facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Piezochirurgia

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Co to jest Piezochirurgia - Piezosurgery, jaka jest idea działania, opartego o tę technologię, urządzenia i dlaczego tylko to urządzenie zapewnia efektywne cięcie kości bez nekrozy tkanki kostnej i uszkodzeń otaczających tkanek miękkich?

Technologia

Chirurgiczne urządzenie do cięcia i opracowywania tkanki kostnej zostało skonstruowane w celu umożliwienia stomatologowi pracy w tkance kostnej na nieznanym dotąd poziomie precyzji i bez ryzyka uszkodzeń dla otaczających cięcie, tkanek miękkich. Ta unikalna i potwierdzająca w licznych badaniach naukowych swą skuteczność technologia, zmienia znacząco przyzwyczajenia stomatologów na całym świecie. Proszę sobie wyobrazić cięcie kości wolne od nekrozy (potwierdzone w badaniach histopatologicznych) w obszarze wolnym od krwawienia (działanie kawitacji). Dzięki tej technologii możliwe stały się zabiegi uważane za trudne (sinus-lift) lub możliwe do wykonania jedynie przez wybitnych specjalistów (transpozycja nerwu) oraz takie, których procedur nie uważano dotąd za standardowe (pobieranie bloków kostnych, rozszczepianie wyrostka, osteotomie, itd.). Zmalało ryzyko zabiegów, procedury stały się mniej traumatyczne dla pacjenta, poprawiło się gojenie i zmniejszyły obrzęki pozabiegowe. Oczywiście, technologia ta jest na tyle atrakcyjna klinicznie, że pojawiły się grupy naśladowców. Jednakże imitacje naszego urządzenia nie posiadają tak bogatego zaplecza klinicznego w postaci badań naukowych. Samo użycie drgań piezoelektrycznych nie oznacza ich efektywności w kierunkowym cięciu i opracowywaniu kości.

Tajemnica działania tej technologii jest interakcją pomiędzy drganiem końcówki a komendą pochodzącą z układu elektronicznego. Na szczęście dla nas – drania drganiom nie są równe. Ich mikrometryczny zakres opiera się na tysiącach prób klinicznych i dostosowaniu ich specyfiki do potrzeb chirurgii kostnej. To zaś wymaga wielu lat badań. Fizyczne skopiowanie kształtu naszych końcówek nie wystarcza do skonstruowania dobrego urządzenia. Dodatkowo – nasze oprogramowanie jest trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe, do skopiowania. Całość systemu jest jednym z największych osiągnięć technologicznych w chirurgii kostnej ostatnich lat.

Drgania piezoelektryczne o stosowanych przez nas częstotliwościach nie powodują uszkodzeń tkanek miękkich nawet w przypadku ich dotknięcia. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku pracy urządzenia w obszarach szczególnie ryzykownych ze względów anatomicznych.

cyt.Wolf Najres – dyrektor firmy Mectron, producent Piezosurgery

Zastosowanie w:

  • Chirurgii stomatologicznej
  • Chirurgii periodontologicznej
  • Chirurgii szczękowo-twarzowej

Implantologii:

  • Poszerzanie wyrostka szczęki
  • Poszerzanie wyrostka żuchwy
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej
  • Pozyskiwanie kości autogennej
  • Plastyka kości wokół implantu
  • Przygotowanie łoża dla implantu

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES