facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Licówki porcelanowe

Licówki są fantastycznym sposobem poprawiania estetyki uśmiechu, w szczególności przednich zębów. Za pomocą licówek można wybielić zęby, zamknąć przestrzenie i stworzyć piękny szeroki uśmiech. Możemy nawet uzyskać efekt zbliżony do tego po leczeniu ortodontycznym. Licówki mogą zamknąć diastemy, zlikwidować wyszczerbione i skrócone zęby, przebarwienia i plamy. Gdy pacjent z jakiś przyczyn nie może nosić aparatu ortodontycznego lub pokryć zęby koronami, wtedy licówki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dają efekt szybko i na długi czas. Dzięki licówkom możemy, jeśli warunki na to pozwalają, dowolnie zaprojektować kształt, wielkość i kolor nowych zębów.

Dzięki wybielaniu kolor zęba z przyszłą licówką może być jeszcze bielszy. Poza tym z reguły licówki stosujemy w odcinku przednim od kła do kła lub tylko w na zęby górne lub dolne. Aby były one nierozpoznawalne musimy rozjaśnić pozostałe zęby. Możemy zastosować delikatne, najbezpieczniejsze i szybkie wybielanie w gabinecie, które trwa nieco ponad godzinę lub wybielanie 7 - 10 dniowe przy pomocy nakładek. Wiele osób podziwia uśmiechy gwiazd z Hollywood. Większość z nich zawdzięcza biel swoich zębów oraz piękny uśmiech właśnie licówkom. Licówki są bardzo cienkie i pokrywają tylko przednią powierzchnię Twoich zębów.Mają około 0.3mm do 0.5mm. Są silnie i trwale przyklejone do zębów za pośrednictwem specjalnych cementów. Część dentystów stosuje tak zwane licówki kompozytowe, które ulegają przebarwieniu. Tylko porcelanowe licówki, dają poczucie naturalności oraz przede wszystkim są bardzo trwałe i zwykle spełniają swoją funkcję ponad 10 lat. Przezierność licówek sprawia, że swobodnie przenika przez nie światło i dlatego zęby wyglądają jeszcze bardziej naturalnie i estetycznie.

Co to jest Licówka PLATIN?

Określenie "uśmiech hollywoodzki" wymyślił dr Charles Pincus w latach 30.XX wieku. Na spotkaniu The Californian State Dental Association w 1937r. powiedział: "Przeciętny stomatolog zawsze bierze pod uwagę warunki zwarciowe i funkcję, a bardzo niewielu ma na względzie estetykę. Nie powinniśmy jednakże zapominać, że zajmujemy się narządem, który charakteryzuje i może zmienić indywidualną pełną osobowość. Promienny uśmiech, równy rząd naturalnie białych zębów jest ważnym składnikiem charakterystyki osobowości, który jest bardzo trudny do zrozumienia." Aby pomóc gwiazdom filmowym w osiągnięciu promiennego, białego uśmiechu, dr Pincus opracował technikę licówek - ceramiczne łuski grubości naklejki były przyklejane na zęby. Była to bardzo droga metoda, na którą niewielu mogło sobie pozwolić. Technika ta nie rozwijała się dalej, dopóki nie stały się dostępne nowe metody łączenia, które są stosowane z pełnym sukcesem od 1985r.(Calamia,1985).

Willi Geller - mistrz techniki dentystycznej, uznany międzynarodowy speaker, założyciel Oral Design oraz Willi Geller Creation. Willi Geller jest pomysłodawcom techniki napalania licówek na folii platynowej. Pod jego okiem szkoliliśmy naszych techników napalania licówek Platin.

Licówki Platin nadają zębom naturalny wygląd. Są bardzo delikatne i prawie przezroczyste. Grubość licówki wynosi zaledwie 0,1mm. W przeciwieństwie do licówek tradycyjnych nie pogrubiają sztucznie zębów ani nie wymagają szlifowania zębów pacjenta. Licówki Platin bardzo ładnie tuszują diastemę między zębami doskonale dopasowując się do zęba.

Poprzez zastosowanie licówek Platin możemy:

  • wydłużyć i powiększyć zęby
  • wyprostować skrzywione zęby
  • wybielić zęby
  • zatuszować uszkodzone szkliwo
  • zrekonstruować złamany ząb przedni
  • zrekonstruować dolne siekacze
  • odbudować rozległe ubytki przyszyjkowe
  • zamknąć diastemę siekaczy
  • usunąć silne przebarwienia zębów, które nie mogą być usunięte przez wybielanie lub mikroabrazję

*materiał o licówkach Platin – dzięki uprzejmości laboratorium Cerlab.pl
więcej zdjęć licówek Platin na: stronie Cerlab

Aktualności

01.07.2020
Dentista.pl jest jak Nowy Jork i podobnie jak on jest miejscem nieograniczonych możliwości, które ciągle tętni życiem.
30.06.2020
Piękny, naturalny, zdrowy i dopasowany do twarzy uśmiech potrafi sprawić, że oczy zaczynają się „śmiać” i cała twarz emanuje pozytywną energią.
29.06.2020
Wakacyjna podróż po uśmiech Miejsce docelowe: Hollywood Smile City lub Natural Smile City. Ty wybierasz destynację.
30.04.2020
Drodzy pacjenci! Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wspieracie nas w tych niecodziennych okolicznościach.
08.02.2020
Top Model Pani Kasia Szklarczyk rozpoczęła właśnie swoją podróż w kierunku perfekcyjnego uśmiechu. Ząbki staną się idealnie proste dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign.
03.12.2019
Nasz nowy pacjent Pan Marcin Maruszak znany zapewne Wam jako @brzydal_ trafił do naszego gabinetu z chęcią poprawy swojego uśmiechu.
26.11.2019
Dr n. med. Maciej Marcinowski (laureat plebiscytu Dentysta Roku 2019 w Wielkopolsce) oraz licencjonowana higienistka stomatologiczna Paulina Czecholińska z gabinetu Dentista.pl odpowiedzą m.in.
20.10.2019
Pracowita sobota w Dentista.pl Nasza higienistka Paulina Czecholińska z pasją przeprowadza zabiegi higienizacyjne pod mikroskopem.
19.10.2019
W Dentista.pl cały czas wspieramy nasz team w rozwoju zawodowym.
24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES