Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Licówki porcelanowe

Licówki są fantastycznym sposobem poprawiania estetyki uśmiechu, w szczególności przednich zębów. Za pomocą licówek można wybielić zęby, zamknąć przestrzenie i stworzyć piękny szeroki uśmiech. Możemy nawet uzyskać efekt zbliżony do tego po leczeniu ortodontycznym. Licówki mogą zamknąć diastemy, zlikwidować wyszczerbione i skrócone zęby, przebarwienia i plamy. Gdy pacjent z jakiś przyczyn nie może nosić aparatu ortodontycznego lub pokryć zęby koronami, wtedy licówki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dają efekt szybko i na długi czas. Dzięki licówkom możemy, jeśli warunki na to pozwalają, dowolnie zaprojektować kształt, wielkość i kolor nowych zębów.

Dzięki wybielaniu kolor zęba z przyszłą licówką może być jeszcze bielszy. Poza tym z reguły licówki stosujemy w odcinku przednim od kła do kła lub tylko w na zęby górne lub dolne. Aby były one nierozpoznawalne musimy rozjaśnić pozostałe zęby. Możemy zastosować delikatne, najbezpieczniejsze i szybkie wybielanie w gabinecie, które trwa nieco ponad godzinę lub wybielanie 7 - 10 dniowe przy pomocy nakładek.

Wiele osób podziwia uśmiechy gwiazd z Hollywood. Większość z nich zawdzięcza biel swoich zębów oraz piękny uśmiech właśnie licówkom. Licówki są bardzo cienkie i pokrywają tylko przednią powierzchnię Twoich zębów.Mają około 0.3mm do 0.5mm. Są silnie i trwale przyklejone do zębów za pośrednictwem specjalnych cementów. Część dentystów stosuje tak zwane licówki kompozytowe, które ulegają przebarwieniu. Tylko porcelanowe licówki, dają poczucie naturalności oraz przede wszystkim są bardzo trwałe i zwykle spełniają swoją funkcję ponad 10 lat. Przezierność licówek sprawia, że swobodnie przenika przez nie światło i dlatego zęby wyglądają jeszcze bardziej naturalnie i estetycznie.

Co to jest Licówka PLATIN?

Określenie "uśmiech hollywoodzki" wymyślił dr Charles Pincus w latach 30.XX wieku. Na spotkaniu The Californian State Dental Association w 1937r. powiedział: "Przeciętny stomatolog zawsze bierze pod uwagę warunki zwarciowe i funkcję, a bardzo niewielu ma na względzie estetykę. Nie powinniśmy jednakże zapominać, że zajmujemy się narządem, który charakteryzuje i może zmienić indywidualną pełną osobowość. Promienny uśmiech, równy rząd naturalnie białych zębów jest ważnym składnikiem charakterystyki osobowości, który jest bardzo trudny do zrozumienia."

Aby pomóc gwiazdom filmowym w osiągnięciu promiennego, białego uśmiechu, dr Pincus opracował technikę licówek - ceramiczne łuski grubości naklejki były przyklejane na zęby. Była to bardzo droga metoda, na którą niewielu mogło sobie pozwolić. Technika ta nie rozwijała się dalej, dopóki nie stały się dostępne nowe metody łączenia, które są stosowane z pełnym sukcesem od 1985r.(Calamia,1985).

Willi Geller - mistrz techniki dentystycznej, uznany międzynarodowy speaker, założyciel Oral Design oraz Willi Geller Creation. Willi Geller jest pomysłodawcom techniki napalania licówek na folii platynowej. Pod jego okiem szkoliliśmy naszych techników napalania licówek Platin.

Licówki Platin nadają zębom naturalny wygląd. Są bardzo delikatne i prawie przezroczyste. Grubość licówki wynosi zaledwie 0,1mm. W przeciwieństwie do licówek tradycyjnych nie pogrubiają sztucznie zębów ani nie wymagają szlifowania zębów pacjenta. Licówki Platin bardzo ładnie tuszują diastemę między zębami doskonale dopasowując się do zęba.

Poprzez zastosowanie licówek Platin możemy:

  • wydłużyć i powiększyć zęby
  • wyprostować skrzywione zęby
  • wybielić zęby
  • zatuszować uszkodzone szkliwo
  • zrekonstruować złamany ząb przedni
  • zrekonstruować dolne siekacze
  • odbudować rozległe ubytki przyszyjkowe
  • zamknąć diastemę siekaczy
  • usunąć silne przebarwienia zębów, które nie mogą być usunięte przez wybielanie lub mikroabrazję

*materiał o licówkach Platin – dzięki uprzejmości laboratorium Cerlab.pl więcej zdjęć licówek Platin na: stronie Cerlab

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI