Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Pytania pacjentów

Pytanie

Szanowni Państwo, Szukam kompetentnej i fachowej i kompleksowej kliniki . Jestem dość trudnym przypadkiem i osobą starszą.Mam świadomość, że potrzebuję prac z zakresu periodontologii, protetyki, implantologii. Chodzi mi więc o kompleksowe wyleczenie w jednym miejscu. Przede wszystkim interesuje mnie, czy macie Państwo doświadczenie w zaburzeniach narządu żucia, podnoszeniu wysokości / odbudowy zwarcia? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam P.

Odpowiedź Dentista.pl

Dziękuję za email. Nasz gabinet specjalizuje się w kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu skierowana do najbardziej wymagających pacjentów. Podstawą naszych działań jest zawsze szczegółowy plan leczenia poprzedzony badaniem zębów, mięśni i stawów. Kolejny etap to przygotowanie symulacji wyglądu nowych zębów, jaką wspólnie zaplanuje dentysta wraz z laboratorium protetycznym. Standardowo każda praca jest wykonywana z użyciem łuku twarzowego i artykulatora, który pozwala odwzorować stan uzębienia i pracę stawu skroniowo - żuchwowego, by na tej podstawie stworzyć z wosku nowe piękne zęby. Nasze doświadczenie jest poparte wiedzą uzyskaną na licznych kursach z zakresu Okluzji. Podstawą naszych działań jest schemat postępowania stworzony przez ośrodek Dawsan Center w USA. Wiemy, że dobry plan leczenia, tak jak dobry projekt domu, potrafi z dużą dokładnością określić, jak długo potrwa leczenie, z ilu wizyt będzie się składało oraz co będzie wykonywane na poszczególnych spotkaniach z dentystą. Zapewnia także stabilność rozwiązań na długie lata.


Pytanie

Witam Chodzi mi o uzupełnienie szpary miedzy zębami (jedynkami) czy można cos z tym zrobić aby wyglądało ładnie i estetycznie? Jaka jest tego cena w jaki sposób można cos takiego zrobić? Widziałam u Państwa w galerii zęby porcelanowe przed zabiegiem i po, czy właśnie porcelaną robi się tego typu rzeczy? Pozdrawiam J

Odpowiedź Dentista.pl

Uzupełnienie szpary czyli diastemy między zębami najlepiej wykonać wykorzystując do tego licówki ceramiczne. Są to cienkie listki porcelany przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium protetycznym przez technika. Można to przyrównać do tipsów zakładanych na paznokcie. To jednak rozwiązanie jest bardzo trwałe i nie wymaga ingerencji przez lata. Ważne jest żeby jednak wskazanie do licówek również przeciwskazania zostały dokładnie przez lekarza omówione z pacjentem. Licówka porcelanowa trwała po przyklejeniu do zęba, jest jednak delikatna i nieodporna na sytuację w której zgryz jest nieprawidłowy.


Pytanie

Dobry Wieczór:) Znalazłam Państwa stronę w internecie i przeczytałam, że udzielają Państwo ogólnych informacji przez e-maila:) Tak więc chciałam spytać, jeśli miałam usunięte 2 ostatnie dolne zęby kilka lat temu to czy jest możliwe wstawienie tam implantówPozdrawiam i czekam na odpowiedź:) M

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, dziękuję za email. Aby ocenić poziom kości w miejscu usuniętych zębów konieczna jest diagnostyka RTG i wykonanie zdjęcia Panoramicznego lub Tomografii Komputerowej. Jeśli posiada Pani takie zdjęcie to zachęcam do przesłania jego drogą emailową.


Pytanie

Jeśli zęby z przodu u góry miałam borowane to np. czy można zastąpić je koronkami porcelanowymi czy czymś takim? O.

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, na zęby które były leczone można zakładać oczywiście korony porcelanowe.Nie zastępuje się własnych zębów, koronami, gdyż zęby stanowią podporę i filary na których osadza się korony porcelanowe. Zęby po leczeniu kanałowym przez założeniem koron wzmacnia się wkładami z włókna szklanego, by w przyszłości nie doszło do ich złamania. Zęby, które posiadają wieloletnie wypełnienia, przez założeniem nowych koron wymagają wymiany wypełnień na nowe a czasem leczenia kanałowego.


Pytanie

Mam 30 lat. Czy w moim wieku można jeszcze stosować aparat stały ortodontyczny? Dawno temu ortodonta mi zalecił. P.

Odpowiedź Dentista.pl

Do zastosowania aparatu stałego wiek nie ma znaczenia. Im później jest jednak zakładany tym dłużej trwa leczenie. 30 lat to nadal odpowiednia pora na aparat. Mamy pacjentów w wieku 50 - 65 lat którzy noszą aparaty. Średni czas noszenia aparatu- 1,5 - 2 lat


Pytanie

Mam takie pytanie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że przez aparat na zęby ząbki się niszczą oraz ze wiele osób się w ten sposób kilku zębów pozbyło...?O.

Odpowiedź Dentista.pl

Mając aparat trzeba bardzo dbać o higienę. Bardziej niż przed aparatem. Nie ma związku aparat z niszczeniem zębów.


Pytanie

Witam! Czy aparat może spowodować konieczność usuwania jakichś zębów? Czy zęby stają się później 'słabsze'? Bardziej podatne na psucie się/wypadanie? K.

Odpowiedź Dentista.pl

Ortodonta planując aparat ustala czy trzeba usunąć przed leczeniem jakieś zęby czy też nie. Leczenie ortodontyczne nie zmniejsza odporności zębów.Najważniejsza jest higiena.


Pytanie

Jak często po założeniu aparatu ortodontycznego trzeba się zgłaszać na wizyty kontrolne itp.? T.

Odpowiedź Dentista.pl

Z reguły wizyty kontrolne podczas których wymieniane są łuki ortodontyczne oraz gumki odbywają się co 4 tygodnie. W przypadku pacjentów mieszkających zagranicą możliwe są wizyty co 5- 6 tygodni, ale wtedy wydłuża się czas leczenia.


Pytanie

Dzień Dobry! Zwracam się z uprzejmym zapytaniem o cennik Państwa usług? Na stronie internetowej nie mogłam znaleźć informacji odnośnie kosztów wykonywanych zabiegów. z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam AK

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, z przyjemnością prześlemy Pani informacje dotyczące honorariów za najczęściej wykonywane zabiegi. Zapraszamy jednocześnie na bezpłatną konsultację podczas, której lekarz zbada zęby i zaproponuje Pani kilka możliwości leczenia lub do skorzystania z konsultacji on-line jaka jest dostępna poprzez naszą stronę www.dentista.pl.


Pytanie

Chciałabym także wiedzieć jak długo trwa leczenie kanałowe oraz zakładanie korony. Uprzejmie proszę o odpowiedz. Z poważaniem.

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, zacznę od odpowiedzi na ostatnie pytanie. Leczenie kanałowe w większości przypadków wykonujemy na jednej wizycie. W zależności od stopnia skomplikowania zabiegi trwa takie leczenie od godziny do 3 godzin. W przypadkach zakażonych kanałów korzeniowych czy też dużych zmian zapalnych konieczne są 2 lub 3 wizyty. Zakładanie korony można podzielić na 3 etapy. Pierwszy to preparacja zęba czyli jego przygotowanie oraz wyciski odzwierciedlające sytuację wyjściową. Druga wizyta to zacementowanie korony tróre następuje zwykle po ok 5 – 10 dniach. Ten czas jest potrzebny laboratorium do wykonania korony, która w dużej mierze jest pracą artystyczną wykonaną ręcznie przez technika, który po przygotowaniu podbudowy nakłada kolejne warstwy porcelany.


Pytanie

Szanowni Państwo! Chciałabym się dowiedzieć jaki jest średni czas oczekiwania na wizytę w Państwa gabinecie. Pozdrawiam M.

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, jednoznacznie trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż zmienia się on w czasie roku. Z reguły jest to od tygodnia do półtora. Okres wakacyjny z reguły bywa, mniej obłożony, chociaż obserwujemy od pewnego czasu, że o tej porze odwiedza nasz gabinet duża grupa pacjentów z zagranicy i to zarówno Polaków mieszkających poza Polską jak również obcokrajowców. Jeżeli może Pani się umówić na wizytę w godzinach przedpołudniowych, to na pewno ta pora będzie szybciej dostępna. Ponadto pacjentów bólowych staramy się przyjmować w dniu zgłoszenia.


Pytanie
Zainteresowana Państwa usługami, mam skromne zapytanie. Czy istnieje leczenie na raty. R

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, tak są dostępne u nas systemy ratalne. Ponadto dla stałych zaufanych pacjentów możemy zaproponować rozłożenie płatności na od 3 d 6 rat

Pytanie

Witam Chodzi mi o zabiegi implantologiczne, moje zęby są w bardzo opłakanym stanie. u góry mam do trójki a dolne do 5ki, zęby usuwałam kilka lat temu proszę o informację o jak najepszych zastosowaniach oraz w miarę niedrogich oraz trwałych mniej więcej cenę oraz rozwiązania i możliwość rat byłam u państwa na stronie internetowej lecz nie bardzo orientuję się w różnego rodzaju rozwiązaniach proszę o szybką odpowiedź. a.

Odpowiedź Dentista.pl

Witam, dziękuję za email. Aby przedstawić Pani orientacyjny plan leczenia potrzebne będzie na początek zdjęcie Panoramiczne. Skierowanie na to zdjęcie otrzyma Pani u nas w rejestracji. Rekonstrukcję brakujących zębów planuje się jednocześnie dla górnego i dolnego łuku. Jeśli zaplanujemy zęby w szczęce górnej do 6 tek to i do 6 tek powinny być w łuku dolny. W taki przypadku potrzebne będą po minimum 2 implanty po prawej i lewej na górze lub maksimum 3 jeśli zechce Pani by każdy implant miał pojedynczą koronę. W przypadku dolnego łuku należy jak pisałem uzupełnić do 6 ki lub 7 ki czyli założyć analogicznie po 1 lub 2 implanty z każdej strony. Jeden implant to inwestycja ok 3000. Do tego należy doliczyć koszt korony, który kształtuje się od 2000 do 3000. W przypadku braku kości w odcinku bocznym konieczne są często zawansowane zabiegi regeneracji kości takie jak np. Podniesienie zatoki. Jest to inwestycja ok. 3500.

Pytanie

Witam serdecznie Zdjęć nie będę przesyłał bo chciałem ogólnie zapytać czy jest możliwość regeneracji korony (prawdopodobnie porcelana). Ubytek jest nieduży około 1x2 mm na brzegu jedynki. Chciałem spytać czy jest taka możliwość czy po prostu muszę wykonać koronę od nowa. Przyznam, że wolałbym tego uniknąć bo koronki mam osadzone na stalowych prętach i może być problem z ich zdjęciem... . Pozdrawiam R

Odpowiedź Dentista.pl

Witam. Niestety doświadczenie pokazuje że naprawa nie sprawdza się i nie wytrzymuje sił żucia. Jedyna opcja to nowa korona.

Pytanie

Rozumiem, a niech mi Pan powie bo problem dotyczy jedynki. Na obu miałem koronki czy zatem będę musiał wymienić obie od razu czy idzie to jakoś dopasować i wystarczy jedna. Poza tym ile by to zajęło czasu w sensie ile wizyt. Jeśli to coś pomoże to tak jak mówiłem koronka jest osadzona na metalowym pręcie. W momencie, kiedy je chciałem zainstalować na swoje jedynki okazało się, że korzenie są osłabione, bo dawno temu miałem obie leczone kanałowo stąd mój były dentysta wstawił mi jakieś 3 lata temu jakieś 2 metalopodobne pręty i na nich osadził koronki.

Odpowiedź Dentista.pl

Aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny wskazana jest wymiana dwóch koron. Porcelana jest nakładana ręcznie na strukturę i dopasowanie do istniejącej może jest być bardzo trudne. Do tego jest na rynku dostępnych kilkadziesiąt materiałów do wykonywania korona porcelanowych. Dziś wykorzystujemy wkłady z włókna szklanego do wzmocnienia zębów po leczeniu kanałowym. Jeśli okaże się, że leczenie kanałowe jest prawidłowe, wystarczą nowe korony.

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI