facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Pytania pacjentów

Szanowni Państwo,
Szukam kompetentnej i fachowej i kompleksowej kliniki . Jestem dość trudnym przypadkiem i osobą starszą.Mam świadomość, że potrzebuję prac z zakresu periodontologii, protetyki, implantologii. Chodzi mi więc o kompleksowe wyleczenie w jednym miejscu. Przede wszystkim interesuje mnie , czy macie Państwo doświadczenie w zaburzeniach narządu żucia, podnoszeniu wysokości / odbudowy zwarcia ?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam P.

Dentista.pl
Dziękuję za email. Nasz gabinet specjalizuje się w kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu skierowana do najbardziej wymagających pacjentów. Podstawą naszych działań jest zawsze szczegółowy plan leczenia poprzedzony badaniem zębów, mięśni i stawów. Kolejny etap to przygotowanie symulacji wyglądu nowych zębów, jaką wspólnie zaplanuje dentysta wraz z laboratorium protetycznym. Standardowo każda praca jest wykonywana z użyciem łuku twarzowego i artykulatora, który pozwala odwzorować stan uzębienia i pracę stawu skroniowo - żuchwowego, by na tej podstawie stworzyć z wosku nowe piękne zęby. Nasze doświadczenie jest poparte wiedzą uzyskaną na licznych kursach z zakresu Okluzji. Podstawą naszych działań jest schemat postępowania stworzony przez ośrodek Dawsan Center w USA. Wiemy, że dobry plan leczenia, tak jak dobry projekt domu, potrafi z dużą dokładnością określić, jak długo potrwa leczenie, z ilu wizyt będzie się składało oraz co będzie wykonywane na poszczególnych spotkaniach z dentystą. Zapewnia także stabilność rozwiązań na długie lata.


Witam
Chodzi mi o uzupełnienie szpary miedzy zębami (jedynkami) czy można cos z tym zrobić aby wyglądało ładnie i estetycznie? Jaka jest tego cena w jaki sposób można cos takiego zrobić? Widziałam u Państwa w galerii zęby porcelanowe przed zabiegiem i po, czy właśnie porcelaną robi się tego typu rzeczy? Pozdrawiam J

Dentista.pl
Uzupełnienie szpary czyli diastemy między zębami najlepiej wykonać wykorzystując do tego licówki ceramiczne. Są to cienkie listki porcelany przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium protetycznym przez technika. Można to przyrównać do tipsów zakładanych na paznokcie. To jednak rozwiązanie jest bardzo trwałe i nie wymaga ingerencji przez lata. Ważne jest żeby jednak wskazanie do licówek również przeciwskazania zostały dokładnie przez lekarza omówione z pacjentem. Licówka porcelanowa trwała po przyklejeniu do zęba , jest jednak delikatna i nieodporna na sytuację w której zgryz jest nieprawidłowy.


Dobry Wieczór:) Znalazłam Państwa stronę w internecie i przeczytałam, że udzielają Państwo ogólnych informacji przez e-maila:) Tak więc chciałam spytać, jeśli miałam usunięte 2 ostatnie dolne zęby kilka lat temu to czy jest możliwe wstawienie tam implantówPozdrawiam i czekam na odpowiedź:) M

Dentista.pl
Witam, dziękuję za email. Aby ocenić poziom kości w miejscu usuniętych zębów konieczna jest diagnostyka RTG i wykonanie zdjęcia Panoramicznego lub Tomografii Komputerowej. Jeśli posiada Pani takie zdjęcie to zachęcam do przesłania jego drogą emailową.


Jeśli zęby z przodu u góry miałam borowane to np. czy można zastąpić je koronkami porcelanowymi czy czymś takim? O.

Dentista.pl
Witam, na zęby które były leczone można zakładać oczywiście korony porcelanowe.Nie zastępuje się własnych zębów, koronami, gdyż zęby stanowią podporę i filary na których osadza się korony porcelanowe. Zęby po leczeniu kanałowym przez założeniem koron wzmacnia się wkładami z włókna szklanego, by w przyszłości nie doszło do ich złamania. Zęby, które posiadają wieloletnie wypełnienia, przez założeniem nowych koron wymagają wymiany wypełnień na nowe a czasem leczenia kanałowego.


Mam 30 lat. Czy w moim wieku można jeszcze stosować aparat stały ortodontyczny? Dawno temu ortodonta mi zalecił. P.

Dentista.pl
Do zastosowania aparatu stałego wiek nie ma znaczenia. Im później jest jednak zakładany tym dłużej trwa leczenie. 30 lat to nadal odpowiednia pora na aparat. Mamy pacjentów w wieku 50 - 65 lat którzy noszą aparaty.
Średni czas noszenia aparatu- 1,5 - 2 lat


Mam takie pytanie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że przez aparat na zęby ząbki się niszczą oraz ze wiele osób się w ten sposób kilku zębów pozbyło... ???O.

Dentista.pl
Mając aparat trzeba bardzo dbać o higienę. Bardziej niż przed aparatem. Nie ma związku aparat z niszczeniem zębów.


Witam! Czy aparat może spowodować konieczność usuwania jakichś zębów? Czy zęby stają się później 'słabsze'? Bardziej podatne na psucie się/wypadanie? K.

Dentista.pl.
Ortodonta planując aparat ustala czy trzeba usunąć przed leczeniem jakieś zęby czy też nie. Leczenie ortodontyczne nie zmniejsza odporności zębów.Najważniejsza jest higiena.


Jak często po założeniu aparatu ortodontycznego trzeba się zgłaszać na wizyty kontrolne itp.? T.

Dentista.pl
Z reguły wizyty kontrolne podczas których wymieniane są łuki ortodontyczne oraz gumki odbywają się co 4 tygodnie. W przypadku pacjentów mieszkających zagranicą możliwe są wizyty co 5- 6 tygodni, ale wtedy wydłuża się czas leczenia.


Dzień Dobry!
Zwracam się z uprzejmym zapytaniem o cennik Państwa usług? Na stronie internetowej nie mogłam znaleźć informacji odnośnie kosztów wykonywanych zabiegów. z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam AK

Dentista.pl
Witam, z przyjemnością prześlemy Pani informacje dotyczące honorariów za najczęściej wykonywane zabiegi. Zapraszamy jednocześnie na bezpłatną konsultację podczas, której lekarz zbada zęby i zaproponuje Pani kilka możliwości leczenia lub do skorzystania z konsultacji on-line jaka jest dostępna poprzez naszą stronę www.dentista.pl.


Chciałabym także wiedzieć jak długo trwa leczenie kanałowe oraz zakładanie korony. Uprzejmie proszę o odpowiedz.
Z poważaniem.

Dentista.pl
Witam, zacznę od odpowiedzi na ostatnie pytanie. Leczenie kanałowe w większości przypadków wykonujemy na jednej wizycie. W zależności od stopnia skomplikowania zabiegi trwa takie leczenie od godziny do 3 godzin. W przypadkach zakażonych kanałów korzeniowych czy też dużych zmian zapalnych konieczne są 2 lub 3 wizyty.
Zakładanie korony można podzielić na 3 etapy. Pierwszy to preparacja zęba czyli jego przygotowanie oraz wyciski odzwierciedlające sytuację wyjściową. Druga wizyta to zacementowanie korony tróre następuje zwykle po ok 5 – 10 dniach. Ten czas jest potrzebny laboratorium do wykonania korony, która w dużej mierze jest pracą artystyczną wykonaną ręcznie przez technika, który po przygotowaniu podbudowy nakłada kolejne warstwy porcelany.


Szanowni Państwo!
Chciałabym się dowiedzieć jaki jest średni czas oczekiwania na wizytę w Państwa gabinecie.
Pozdrawiam M.

Dentista.pl
Witam, jednoznacznie trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż zmienia się on w czasie roku. Z reguły jest to od tygodnia do półtora. Okres wakacyjny z reguły bywa, mniej obłożony, chociaż obserwujemy od pewnego czasu, że o tej porze odwiedza nasz gabinet duża grupa pacjentów z zagranicy i to zarówno Polaków mieszkających poza Polską jak również obcokrajowców. Jeżeli może Pani się umówić na wizytę w godzinach przedpołudniowych, to na pewno ta pora będzie szybciej dostępna. Ponadto pacjentów bólowych staramy się przyjmować w dniu zgłoszenia.

Zainteresowana Państwa usługami, mam skromne zapytanie. Czy istnieje leczenie na raty.
R.

Dentista.pl:
Witam, tak są dostępne u nas systemy ratalne. Ponadto dla stałych zaufanych pacjentów możemy zaproponować rozłożenie płatności na od 3 d 6 rat

Witam
Chodzi mi o zabiegi implantologiczne, moje zęby są w bardzo opłakanym stanie. u góry mam do trójki a dolne do 5ki, zęby usuwałam kilka lat temu proszę o informację o jak najepszych zastosowaniach oraz w miarę niedrogich oraz trwałych mniej więcej cenę oraz rozwiązania i możliwość rat byłam u państwa na stronie internetowej lecz nie bardzo orientuję się w różnego rodzaju rozwiązaniach
proszę o szybką odpowiedź. a.

Dentista.pl
Witam, dziękuję za email. Aby przedstawić Pani orientacyjny plan leczenia potrzebne będzie na początek zdjęcie Panoramiczne. Skierowanie na to zdjęcie otrzyma Pani u nas w rejestracji. Rekonstrukcję brakujących zębów planuje się jednocześnie dla górnego i dolnego łuku. Jeśli zaplanujemy zęby w szczęce górnej do 6 tek to i do 6 tek powinny być w łuku dolny. W taki przypadku potrzebne będą po minimum 2 implanty po prawej i lewej na górze lub maksimum 3 jeśli zechce Pani by każdy implant miał pojedynczą koronę. W przypadku dolnego łuku należy jak pisałem uzupełnić do 6 ki lub 7 ki czyli założyć analogicznie po 1 lub 2 implanty z każdej strony. Jeden implant to inwestycja ok 3000. Do tego należy doliczyć koszt korony, który kształtuje się od 2000 do 3000.
W przypadku braku kości w odcinku bocznym konieczne są często zawansowane zabiegi regeneracji kości takie jak np. Podniesienie zatoki. Jest to inwestycja ok. 3500.

Witam serdecznie
Zdjęć nie będę przesyłał bo chciałem ogólnie zapytać czy jest możliwość regeneracji korony (prawdopodobnie porcelana). Ubytek jest nieduży około 1x2 mm na brzegu jedynki. Chciałem spytać czy jest taka możliwość czy po prostu muszę wykonać koronę od nowa. Przyznam, że wolałbym tego uniknąć bo koronki mam osadzone na stalowych prętach i może być problem z ich zdjęciem... .
Pozdrawiam R

Dentista.pl
Witam. Niestety doświadczenie pokazuje że naprawa nie sprawdza się i nie wytrzymuje sił żucia. Jedyna opcja to nowa korona.

Rozumiem, a niech mi Pan powie bo problem dotyczy jedynki. Na obu miałem koronki czy zatem będę musiał wymienić obie od razu czy idzie to jakoś dopasować i wystarczy jedna. Poza tym ile by to zajęło czasu w sensie ile wizyt. Jeśli to coś pomoże to tak jak mówiłem koronka jest osadzona na metalowym pręcie. W momencie, kiedy je chciałem zainstalować na swoje jedynki okazało się, że korzenie są osłabione, bo dawno temu miałem obie leczone kanałowo stąd mój były dentysta wstawił mi jakieś 3 lata temu jakieś 2 metalopodobne pręty i na nich osadził koronki.

Dentista.pl
Aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny wskazana jest wymiana dwóch koron. Porcelana jest nakładana ręcznie na strukturę i dopasowanie do istniejącej może jest być bardzo trudne. Do tego jest na rynku dostępnych kilkadziesiąt materiałów do wykonywania korona porcelanowych. Dziś wykorzystujemy wkłady z włókna szklanego do wzmocnienia zębów po leczeniu kanałowym. Jeśli okaże się, że leczenie kanałowe jest prawidłowe, wystarczą nowe korony.

Aktualności

01.07.2020
Dentista.pl jest jak Nowy Jork i podobnie jak on jest miejscem nieograniczonych możliwości, które ciągle tętni życiem.
30.06.2020
Piękny, naturalny, zdrowy i dopasowany do twarzy uśmiech potrafi sprawić, że oczy zaczynają się „śmiać” i cała twarz emanuje pozytywną energią.
29.06.2020
Wakacyjna podróż po uśmiech Miejsce docelowe: Hollywood Smile City lub Natural Smile City. Ty wybierasz destynację.
30.04.2020
Drodzy pacjenci! Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wspieracie nas w tych niecodziennych okolicznościach.
08.02.2020
Top Model Pani Kasia Szklarczyk rozpoczęła właśnie swoją podróż w kierunku perfekcyjnego uśmiechu. Ząbki staną się idealnie proste dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign.
03.12.2019
Nasz nowy pacjent Pan Marcin Maruszak znany zapewne Wam jako @brzydal_ trafił do naszego gabinetu z chęcią poprawy swojego uśmiechu.
26.11.2019
Dr n. med. Maciej Marcinowski (laureat plebiscytu Dentysta Roku 2019 w Wielkopolsce) oraz licencjonowana higienistka stomatologiczna Paulina Czecholińska z gabinetu Dentista.pl odpowiedzą m.in.
20.10.2019
Pracowita sobota w Dentista.pl Nasza higienistka Paulina Czecholińska z pasją przeprowadza zabiegi higienizacyjne pod mikroskopem.
19.10.2019
W Dentista.pl cały czas wspieramy nasz team w rozwoju zawodowym.
24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES