Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Zalecenia po zabiegach

 1. Po powrocie do domu należy unikać wysiłku fizycznego, odpoczywać przez 1-2 dni, mniej mówić utrzymując cały czas głowę powyżej serca, również podczas snu.
 2. Obrzęk policzka i wargi można zmniejszyć stosując zimne okłady na policzek po stronie operowanej (zimny okład – 3M ColdHot Pack, torebka plastikowa lub termofor z kostkami lodu), naprzemiennie 20 min z i 20 min bez schładzania przez 2-3 dni. Nie stosować ciepła.
 3. Tampon należy usunąć po 30 minutach
 4. Przyjmować przepisany antybiotyk i inne leki zapisane przez lekarza.
 5. Przed ustąpieniem znieczulenia miejscowego nie przyjmować pokarmów.
 6. W dniu operacji tylko pić chłodne płyny, przez 3-4 dni posiłki powinny składać się z potraw płynnych i półpłynnych, niezbyt gorących (unikać gorących i pikantnych pokarmów), nie pić kawy i alkoholu, nie używać nikotyny.
 7. W pierwszym dniu nie płukać jamy ustnej; Od 3 dnia pielęgnacja jamy ustnej: płukanie preparatem ELUDRIL przez 1 min co 8 godz. i po każdym posiłku, (ostrożne w okolicy operowanej) czyszczenie zębów/śrub gojących z użyciem pasty ELGYDIUM i nowej, miękkiej szczoteczki oraz płukanki z użyciem nalewki z nagietka lub wody utlenionej o temperaturze pokojowej, a później (od 10 dnia) intensywna higiena jamy ustnej.
 8. Po płukaniu jamy ustnej ranę osuszyć sterylnym gazikiem pokryć preparatem SOLCOSERYL 3x dziennie (zalecane)
 9. W razie bólu rany zażyć : Ibuprom Max co 8 h , Alleve 1 tabl. Co 8 godzin lub NIMESIL 100mg – 1 szaszetka co 12 godzin lub VOLTAREN 75mg co 8 godz., ewentualnie dodatkowo PYRALGIN do 4 tabl. /dobę, do 6 tabl. CODIPAR lub PROFENID 0,1 2 x 1 czopek. Zdolność do prowadzenia pojazdów po zażyciu większych dawek może być znacznie obniżona, zwłaszcza po użyciu alkoholu. W razie uporczywych bólów zgłosić się wcześniej.
 10. Przez kilka dni po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia:
  • bólu po operowane stronie
  • obrzmienia okolicznych tkanek lub/oraz trudności w szerszym otwarciu ust i przełykaniu
  • zwyżki temperatury (jeśli temperatura jest wyższa niż 38 *C, skonsultuj się ze swoim lekarzem)
  • ponownego krwawienia: krwawienie powinno ustąpić po 30-60 min od przyłożenia na operowaną stronę zimnego okładu i lekkiego ucisku gazikiem lub wyprasowaną chusteczką; jeśli krwawienie nie ustaje powinieneś skontaktować się ze swoim lekarzem
  • przez pierwsze dwa dni po zabiegu ślina i wydzielina z nosa może być podbarwiona krwi.
 11. W przypadku wykonania regeneracji/przeszczepów kości lub natychmiastowej odbudowy protetycznej (korona lub most tymczasowy) przez pierwsze 4 miesiące wymagana jest dieta miękka, unikanie nagryzania i wypychania językiem w tej okolicy.
 12. Po zabiegach na zatoce szczękowej przez pierwsze dwa tygodnie nie wolno dmuchać nosa, w razie obecności wydzieliny należy ją wciągnąć i wypluć, dodatkowo stosować Tussicom 200 - 1 torebka co 8 godz., Cirrus 2x1t. (7 dni) oraz AFRIN 3x po 1 rozpyleniu do każdego przewodu nosowego przez pierwsze 5 dni.
 13. Zgłosić się po 10 dniach na zdjęcie szwów

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI