facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Zalecenia po zabiegach

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

 1. Po powrocie do domu należy unikać wysiłku fizycznego, odpoczywać przez 1-2 dni, mniej mówić utrzymując cały czas głowę powyżej serca, również podczas snu.
 2. Obrzęk policzka i wargi można zmniejszyć stosując zimne okłady na policzek po stronie operowanej (zimny okład – 3M ColdHot Pack, torebka plastikowa lub termofor z kostkami lodu), naprzemiennie 20 min z i 20 min bez schładzania przez 2-3 dni. Nie stosować ciepła.
 3. Tampon należy usunąć po 30 minutach
 4. Przyjmować przepisany antybiotyk i inne leki zapisane przez lekarza.
 5. Przed ustąpieniem znieczulenia miejscowego nie przyjmować pokarmów.
 6. W dniu operacji tylko pić chłodne płyny, przez 3-4 dni posiłki powinny składać się z potraw płynnych i półpłynnych, niezbyt gorących (unikać gorących i pikantnych pokarmów), nie pić kawy i alkoholu, nie używać nikotyny.
 7. W pierwszym dniu nie płukać jamy ustnej; Od 3 dnia pielęgnacja jamy ustnej: płukanie preparatem ELUDRIL przez 1 min co 8 godz. i po każdym posiłku, ( ostrożne w okolicy operowanej) czyszczenie zębów/śrub gojących z użyciem pasty ELGYDIUM i nowej, miękkiej szczoteczki oraz płukanki z użyciem nalewki z nagietka lub wody utlenionej o temperaturze pokojowej, a później (od 10 dnia) intensywna higiena jamy ustnej.
 8. Po płukaniu jamy ustnej ranę osuszyć sterylnym gazikiem pokryć preparatem SOLCOSERYL 3x dziennie ( zalecane )
 9. W razie bólu rany zażyć : Ibuprom Max co 8 h , Alleve 1 tabl. Co 8 godzin lub NIMESIL 100mg – 1 szaszetka co 12 godzin lub VOLTAREN 75mg co 8 godz., ewentualnie dodatkowo PYRALGIN do 4 tabl. /dobę, do 6 tabl. CODIPAR lub PROFENID 0,1 2 x 1 czopek. Zdolność do prowadzenia pojazdów po zażyciu większych dawek może być znacznie obniżona, zwłaszcza po użyciu alkoholu. W razie uporczywych bólów zgłosić się wcześniej.
 10. Przez kilka dni po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia:
  • bólu po operowane stronie
  • obrzmienia okolicznych tkanek lub/oraz trudności w szerszym otwarciu ust i przełykaniu
  • zwyżki temperatury (jeśli temperatura jest wyższa niż 38 *C, skonsultuj się ze swoim lekarzem)
  • ponownego krwawienia: krwawienie powinno ustąpić po 30-60 min od przyłożenia na operowaną stronę zimnego okładu i lekkiego ucisku gazikiem lub wyprasowaną chusteczką; jeśli krwawienie nie ustaje powinieneś skontaktować się ze swoim lekarzem
  • przez pierwsze dwa dni po zabiegu ślina i wydzielina z nosa może być podbarwiona krwi.
 11. W przypadku wykonania regeneracji/przeszczepów kości lub natychmiastowej odbudowy protetycznej ( korona lub most tymczasowy ) przez pierwsze 4 miesiące wymagana jest dieta miękka, unikanie nagryzania i wypychania językiem w tej okolicy.
 12. Po zabiegach na zatoce szczękowej przez pierwsze dwa tygodnie nie wolno dmuchać nosa, w razie obecności wydzieliny należy ją wciągnąć i wypluć, dodatkowo stosować Tussicom 200 - 1 torebka co 8 godz., Cirrus 2x1t. (7 dni)oraz AFRIN 3x po 1 rozpyleniu do każdego przewodu nosowego przez pierwsze 5 dni.
 13. Zgłosić się po 10 dniach na zdjęcie szwów

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES