facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Zalecenia po zabiegach

 1. Po powrocie do domu należy unikać wysiłku fizycznego, odpoczywać przez 1-2 dni, mniej mówić utrzymując cały czas głowę powyżej serca, również podczas snu.
 2. Obrzęk policzka i wargi można zmniejszyć stosując zimne okłady na policzek po stronie operowanej (zimny okład – 3M ColdHot Pack, torebka plastikowa lub termofor z kostkami lodu), naprzemiennie 20 min z i 20 min bez schładzania przez 2-3 dni. Nie stosować ciepła.
 3. Tampon należy usunąć po 30 minutach
 4. Przyjmować przepisany antybiotyk i inne leki zapisane przez lekarza.
 5. Przed ustąpieniem znieczulenia miejscowego nie przyjmować pokarmów.
 6. W dniu operacji tylko pić chłodne płyny, przez 3-4 dni posiłki powinny składać się z potraw płynnych i półpłynnych, niezbyt gorących (unikać gorących i pikantnych pokarmów), nie pić kawy i alkoholu, nie używać nikotyny.
 7. W pierwszym dniu nie płukać jamy ustnej; Od 3 dnia pielęgnacja jamy ustnej: płukanie preparatem ELUDRIL przez 1 min co 8 godz. i po każdym posiłku, ( ostrożne w okolicy operowanej) czyszczenie zębów/śrub gojących z użyciem pasty ELGYDIUM i nowej, miękkiej szczoteczki oraz płukanki z użyciem nalewki z nagietka lub wody utlenionej o temperaturze pokojowej, a później (od 10 dnia) intensywna higiena jamy ustnej.
 8. Po płukaniu jamy ustnej ranę osuszyć sterylnym gazikiem pokryć preparatem SOLCOSERYL 3x dziennie ( zalecane )
 9. W razie bólu rany zażyć : Ibuprom Max co 8 h , Alleve 1 tabl. Co 8 godzin lub NIMESIL 100mg – 1 szaszetka co 12 godzin lub VOLTAREN 75mg co 8 godz., ewentualnie dodatkowo PYRALGIN do 4 tabl. /dobę, do 6 tabl. CODIPAR lub PROFENID 0,1 2 x 1 czopek. Zdolność do prowadzenia pojazdów po zażyciu większych dawek może być znacznie obniżona, zwłaszcza po użyciu alkoholu. W razie uporczywych bólów zgłosić się wcześniej.
 10. Przez kilka dni po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia:
  • bólu po operowane stronie
  • obrzmienia okolicznych tkanek lub/oraz trudności w szerszym otwarciu ust i przełykaniu
  • zwyżki temperatury (jeśli temperatura jest wyższa niż 38 *C, skonsultuj się ze swoim lekarzem)
  • ponownego krwawienia: krwawienie powinno ustąpić po 30-60 min od przyłożenia na operowaną stronę zimnego okładu i lekkiego ucisku gazikiem lub wyprasowaną chusteczką; jeśli krwawienie nie ustaje powinieneś skontaktować się ze swoim lekarzem
  • przez pierwsze dwa dni po zabiegu ślina i wydzielina z nosa może być podbarwiona krwi.
 11. W przypadku wykonania regeneracji/przeszczepów kości lub natychmiastowej odbudowy protetycznej ( korona lub most tymczasowy ) przez pierwsze 4 miesiące wymagana jest dieta miękka, unikanie nagryzania i wypychania językiem w tej okolicy.
 12. Po zabiegach na zatoce szczękowej przez pierwsze dwa tygodnie nie wolno dmuchać nosa, w razie obecności wydzieliny należy ją wciągnąć i wypluć, dodatkowo stosować Tussicom 200 - 1 torebka co 8 godz., Cirrus 2x1t. (7 dni)oraz AFRIN 3x po 1 rozpyleniu do każdego przewodu nosowego przez pierwsze 5 dni.
 13. Zgłosić się po 10 dniach na zdjęcie szwów

Aktualności

01.07.2020
Dentista.pl jest jak Nowy Jork i podobnie jak on jest miejscem nieograniczonych możliwości, które ciągle tętni życiem.
30.06.2020
Piękny, naturalny, zdrowy i dopasowany do twarzy uśmiech potrafi sprawić, że oczy zaczynają się „śmiać” i cała twarz emanuje pozytywną energią.
29.06.2020
Wakacyjna podróż po uśmiech Miejsce docelowe: Hollywood Smile City lub Natural Smile City. Ty wybierasz destynację.
30.04.2020
Drodzy pacjenci! Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wspieracie nas w tych niecodziennych okolicznościach.
08.02.2020
Top Model Pani Kasia Szklarczyk rozpoczęła właśnie swoją podróż w kierunku perfekcyjnego uśmiechu. Ząbki staną się idealnie proste dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign.
03.12.2019
Nasz nowy pacjent Pan Marcin Maruszak znany zapewne Wam jako @brzydal_ trafił do naszego gabinetu z chęcią poprawy swojego uśmiechu.
26.11.2019
Dr n. med. Maciej Marcinowski (laureat plebiscytu Dentysta Roku 2019 w Wielkopolsce) oraz licencjonowana higienistka stomatologiczna Paulina Czecholińska z gabinetu Dentista.pl odpowiedzą m.in.
20.10.2019
Pracowita sobota w Dentista.pl Nasza higienistka Paulina Czecholińska z pasją przeprowadza zabiegi higienizacyjne pod mikroskopem.
19.10.2019
W Dentista.pl cały czas wspieramy nasz team w rozwoju zawodowym.
24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES