Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w gabinecie Dentista.pl rozpoczyna się od założenia karty pacjenta. Pacjent zostanie poproszony o podanie informacji dotyczących danych osobowych takich, jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz numer pesel.

Ankieta

Wypełnianie ankiet o stanie zdrowia oraz badanie diagnostyczne jest zasadne przy ustalaniu przez lekarza dokładnych, następnych kroków postępowania, zgodnych z planem leczenia, W przypadku planowanych zabiegów chirurgicznych, wskazane będzie wypełnienie zgody na zabieg oraz formularza rozmowy wyjaśniającej celowość zabiegu, ewentualne powikłania oraz zalecenia przed- i pozabiegowe.

Badanie

Następnie, lekarz dentysta przeprowadzi badanie Państwa zębów oraz mięśni, związanych ze stawami skroniowo – żuchwowymi oraz – samych stawów. Jeśli będzie taka potrzeba, lekarz, na miejscu, wykona zdjęcie RTG zębów.

W przypadku konieczności wykonania szerszej diagnostyki, otrzymają Państwo skierowanie na zdjęcie Panoramiczne, Cefalometryczne lub Tomografię Komputerową. Lekarz, w trakcie badania, będzie wykorzystywał także kamerę wewnątrzustną, aby w ten sposób, na bieżąco informować pacjenta o konieczności podjęcie leczenia danego zęba. W trakcie diagnostyki stawów skroniowo – żuchwowych, lekarz korzystał będzie także z urządzenia usg Doppler oraz – słuchawek lekarskich. Po tak przeprowadzonej wizycie, pacjent otrzyma szczegółowy plan leczenia.

Plan leczenia stomatologicznego

Plan leczenia jest tak samo istotny, jak projekt domu, który chcemy zbudować. Przygotowując się do rekonstrukcji uśmiechu lub, po prostu, do wyleczenia zębów dotkniętych próchnicą, potrzebny jest dobry plan. W przypadku, gdy lekarz, wspólnie z Państwem, zaplanuje odtworzenie uśmiechu z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych, licówek, koron, mostów czy implantów, sporządzenie szczegółowego planu leczenia rozpocznie przygotowanie, wspólnie z laboratorium protetycznym, trójwymiarowej, stworzonej z wosku, symulacji przyszłych, nowych zębów.

W tym celu pobrane zostaną wyciski Państwa szczęki i żuchwy, zarejestrowany zostanie zgryz przy użyciu specjalnego rejestratora zgryzu, zwanego dalej – "łukiem twarzowym", a zaawansowana diagnostyka cyfrowa (zdjęcia radiograficzne, panoramiczne, tomografia 3D) pomoże w ocenie warunków kostnych oraz ocenie innych, ważnych struktur anatomicznych. W ten sposób powstanie model sytuacji docelowej, którą będziemy chcieli uzyskać po zakończeniu leczenia. Ten model postępowania pozwala także na przygotowanie kilku wariantów leczenia wraz, z dołączonym doń, kosztorysem. W naszym gabinecie możliwe jest realizowanie płatności za pomocą gotówki, kart płatniczych, a także, po wcześniejszym ustaleniu, za pomocą przelewu.

Pacjent, przed umówionym terminem zabiegu, podczas rozmowy z lekarzem, zapoznany zostaje z planem najbliższego leczenia oraz otrzymuje szczegółowe zalecania przed i pozabiegowe. Zabiegi stomatologiczne takie, jak leczenie próchnicy, usuwanie zębów czy też implantacje, są całkowicie bezbolesne. Również, często na prośbę pacjentów, podajemy znieczulenie do zabiegów profilaktycznych takich, jak usunięcie kamienia poddziąsłowego. Podawane jest ono z wykorzystaniem komputerowego systemu Wand, które pozwala lekarzowi znieczulić pacjenta w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny.

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI