facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Pierwsza wizyta

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Pierwsza wizyta w gabinecie Dentista.pl rozpoczyna się od założenia karty pacjenta. Pacjent zostanie poproszony o podanie informacji dotyczących danych osobowych takich, jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz numer pesel.

Ankieta

Wypełnianie ankiet o stanie zdrowia oraz badanie diagnostyczne jest zasadne przy ustalaniu przez lekarza dokładnych, następnych kroków postępowania, zgodnych z planem leczenia, W przypadku planowanych zabiegów chirurgicznych, wskazane będzie wypełnienie zgody na zabieg oraz formularza rozmowy wyjaśniającej celowość zabiegu, ewentualne powikłania oraz zalecenia przed- i pozabiegowe.

Badanie

Następnie, lekarz dentysta przeprowadzi badanie Państwa zębów oraz mięśni, związanych ze stawami skroniowo – żuchwowymi oraz – samych stawów. Jeśli będzie taka potrzeba, lekarz, na miejscu, wykona zdjęcie RTG zębów. W przypadku konieczności wykonania szerszej diagnostyki, otrzymają Państwo skierowanie na zdjęcie Panoramiczne, Cefalometryczne lub Tomografię Komputerową. Lekarz, w trakcie badania, będzie wykorzystywał także kamerę wewnątrzustną, aby w ten sposób, na bieżąco informować pacjenta o konieczności podjęcie leczenia danego zęba. W trakcie diagnostyki stawów skroniowo – żuchwowych, lekarz korzystał będzie także z urządzenia usg Doppler oraz – słuchawek lekarskich. Po tak przeprowadzonej wizycie, pacjent otrzyma szczegółowy plan leczenia.

Plan leczenia

Plan leczenia jest tak samo istotny, jak projekt domu, który chcemy zbudować. Przygotowując się do rekonstrukcji uśmiechu lub, po prostu, do wyleczenia zębów dotkniętych próchnicą, potrzebny jest dobry plan. W przypadku, gdy lekarz, wspólnie z Państwem, zaplanuje odtworzenie uśmiechu z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych, licówek, koron, mostów czy implantów, sporządzenie szczegółowego planu leczenia rozpocznie przygotowanie, wspólnie z laboratorium protetycznym, trójwymiarowej, stworzonej z wosku, symulacji przyszłych, nowych zębów. W tym celu pobrane zostaną wyciski Państwa szczęki i żuchwy, zarejestrowany zostanie zgryz przy użyciu specjalnego rejestratora zgryzu, zwanego dalej – "łukiem twarzowym", a zaawansowana diagnostyka cyfrowa (zdjęcia radiograficzne, panoramiczne, tomografia 3D) pomoże w ocenie warunków kostnych oraz ocenie innych, ważnych struktur anatomicznych. W ten sposób powstanie model sytuacji docelowej, którą będziemy chcieli uzyskać po zakończeniu leczenia. Ten model postępowania pozwala także na przygotowanie kilku wariantów leczenia wraz, z dołączonym doń, kosztorysem. W naszym gabinecie możliwe jest realizowanie płatności za pomocą gotówki, kart płatniczych, a także, po wcześniejszym ustaleniu, za pomocą przelewu.

Pacjent, przed umówionym terminem zabiegu, podczas rozmowy z lekarzem, zapoznany zostaje z planem najbliższego leczenia oraz otrzymuje szczegółowe zalecania przed- i pozabiegowe. Zabiegi stomatologiczne takie, jak leczenie próchnicy, usuwanie zębów czy też implantacje, są całkowicie bezbolesne. Również, często na prośbę pacjentów, podajemy znieczulenie do zabiegów profilaktycznych takich, jak usunięcie kamienia poddziąsłowego. Podawane jest ono z wykorzystaniem komputerowego systemu Wand, które pozwala lekarzowi znieczulić pacjenta w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny.

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES