facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Leczenie implantologiczne w Dentista

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Wraz z przejściem na emeryturę postanowiłam zrobić coś dla siebie. Do kliniki Dentista trafiłam, by spełnić wieloletnie marzenie o białych, zdrowych i równych zębach. Gdy teraz oglądam swój piękny uśmiech, wiem, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć.

Leczenie implantologiczne w Dentista trwało niecały rok: w kwietniu 2017 r. miałam pierwszą wizytę, a już w marcu 2018 cieszyłam się nowymi zębami. Implantami zdecydowałam się zastąpić prawie wszystkie zęby własne górnej szczęki i dwa zęby żuchwy.

Jakiekolwiek obawy, które mógł rodzić zabieg, minęły już na pierwszej wizycie. Dr Maciej Marcinowski, ekspert implantologii PSI ICOI, okazał się specjalistą najwyższej klasy, który o zęby pacjenta dba równie mocno, co o jego dobre samopoczucie. Dokładnie wyjaśnił mi proces leczenia implantologicznego, dokonał przeglądu uzębienia, wykonał niezbędne zdjęcia RTG i skierował do higienistki w celu zbadania stanu i podleczenia dziąseł. Następnie zaplanował indywidualny przebieg leczenia i oszacował koszty zabiegu. Już miesiąc później wkręcono mi implanty. Zabieg trwał 7 godzin, ale, ku mojemu zaskoczeniu, okazał się zupełnie bezbolesny. Otrzymałam receptę na antybiotyki i dokładne instrukcje postępowania w celu złagodzenia późniejszego bólu i opuchlizny. Tabletki i zimne okłady stosowałam tylko kilka dni. Uważałam podczas jedzenia i picia, ale już następnego dnia po zabiegu mogłam normalnie funkcjonować, mówić i oddawać się codziennym aktywnościom, co było dużą zaletą. Następnie przyszedł czas oczekiwania na zrost implantów z tkanką kostną, który zajął łącznie 6 miesięcy.

Regularne kontrole dawały mi pewność, że leczenie przebiega prawidłowo i wiedziałam, że spełnienie marzenia o nowym uśmiechu jest tuż, tuż. Klinika Dentista jest znakomicie wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu nie musiałam nigdzie dodatkowo chodzić. Wszystkie badania i zdjęcia były wykonywane na miejscu (poza jednym, które w moim przypadku musiało być zrobione w specjalistycznej pracowni), na bieżąco i z optymalną częstotliwością, za sprawą czego doktor miał stały wgląd w efekty leczenia i w razie potrzeby mógł precyzyjnie określić dalsze kroki. Dr Marcinowski wyjątkowo dbał o moją satysfakcję: regularnie wykonywał wizualizacje uzębienia i zdjęcia poglądowe, by dopasować kształt koron, badał stan zgryzu czy możliwości poprawnej wymowy. Dzięki jego podejściu pierwszy raz w życiu tak często uśmiechałam się na fotelu dentystycznym! Na moje ogromne zadowolenie i komfort wpłynęły też asystentki stomatologiczne i pozostały personel, którzy przy każdej wizycie ujmowali mnie nieopisaną życzliwością i troską. Pozytywnym doświadczeniem były także SMS-owe powiadomienia o zaplanowanej wizycie, pozwalające w razie potrzeby przełożyć jej termin.

Choć wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu, w Dentista przekonałam się, że do stomatologa można chodzić bez żadnych oporów, stresu i strachu przed bólem, a za to z radością i spokojem o to, że jest się w dobrych, a nawet bardzo dobrych rękach. Klinikę Dentista śmiało polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu na długie lata.

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES