Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Leczenie implantologiczne w Dentista

Wraz z przejściem na emeryturę postanowiłam zrobić coś dla siebie. Do kliniki Dentista trafiłam, by spełnić wieloletnie marzenie o białych, zdrowych i równych zębach. Gdy teraz oglądam swój piękny uśmiech, wiem, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć.

Leczenie implantologiczne w Dentista trwało niecały rok: w kwietniu 2017 r. miałam pierwszą wizytę, a już w marcu 2018 cieszyłam się nowymi zębami. Implantami zdecydowałam się zastąpić prawie wszystkie zęby własne górnej szczęki i dwa zęby żuchwy.

Ekspert implantologii PSI ICOI

Jakiekolwiek obawy, które mógł rodzić zabieg, minęły już na pierwszej wizycie. Dr Maciej Marcinowski, ekspert implantologii PSI ICOI, okazał się specjalistą najwyższej klasy, który o zęby pacjenta dba równie mocno, co o jego dobre samopoczucie. Dokładnie wyjaśnił mi proces leczenia implantologicznego, dokonał przeglądu uzębienia, wykonał niezbędne zdjęcia RTG i skierował do higienistki w celu zbadania stanu i podleczenia dziąseł. Następnie zaplanował indywidualny przebieg leczenia i oszacował koszty zabiegu.

Już miesiąc później wkręcono mi implanty. Zabieg trwał 7 godzin, ale, ku mojemu zaskoczeniu, okazał się zupełnie bezbolesny. Otrzymałam receptę na antybiotyki i dokładne instrukcje postępowania w celu złagodzenia późniejszego bólu i opuchlizny. Tabletki i zimne okłady stosowałam tylko kilka dni. Uważałam podczas jedzenia i picia, ale już następnego dnia po zabiegu mogłam normalnie funkcjonować, mówić i oddawać się codziennym aktywnościom, co było dużą zaletą. Następnie przyszedł czas oczekiwania na zrost implantów z tkanką kostną, który zajął łącznie 6 miesięcy.

Przebieg leczenia

Regularne kontrole dawały mi pewność, że leczenie przebiega prawidłowo i wiedziałam, że spełnienie marzenia o nowym uśmiechu jest tuż, tuż. Klinika Dentista jest znakomicie wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu nie musiałam nigdzie dodatkowo chodzić. Wszystkie badania i zdjęcia były wykonywane na miejscu (poza jednym, które w moim przypadku musiało być zrobione w specjalistycznej pracowni), na bieżąco i z optymalną częstotliwością, za sprawą czego doktor miał stały wgląd w efekty leczenia i w razie potrzeby mógł precyzyjnie określić dalsze kroki.

Dr Marcinowski wyjątkowo dbał o moją satysfakcję: regularnie wykonywał wizualizacje uzębienia i zdjęcia poglądowe, by dopasować kształt koron, badał stan zgryzu czy możliwości poprawnej wymowy. Dzięki jego podejściu pierwszy raz w życiu tak często uśmiechałam się na fotelu dentystycznym! Na moje ogromne zadowolenie i komfort wpłynęły też asystentki stomatologiczne i pozostały personel, którzy przy każdej wizycie ujmowali mnie nieopisaną życzliwością i troską. Pozytywnym doświadczeniem były także SMS-owe powiadomienia o zaplanowanej wizycie, pozwalające w razie potrzeby przełożyć jej termin.

Choć wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu, w Dentista przekonałam się, że do stomatologa można chodzić bez żadnych oporów, stresu i strachu przed bólem, a za to z radością i spokojem o to, że jest się w dobrych, a nawet bardzo dobrych rękach. Klinikę Dentista śmiało polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu na długie lata.

Leczenie implantologiczne

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI