facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Leczenie implantologiczne w Dentista

Wraz z przejściem na emeryturę postanowiłam zrobić coś dla siebie. Do kliniki Dentista trafiłam, by spełnić wieloletnie marzenie o białych, zdrowych i równych zębach. Gdy teraz oglądam swój piękny uśmiech, wiem, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć.

Leczenie implantologiczne w Dentista trwało niecały rok: w kwietniu 2017 r. miałam pierwszą wizytę, a już w marcu 2018 cieszyłam się nowymi zębami. Implantami zdecydowałam się zastąpić prawie wszystkie zęby własne górnej szczęki i dwa zęby żuchwy.

Jakiekolwiek obawy, które mógł rodzić zabieg, minęły już na pierwszej wizycie. Dr Maciej Marcinowski, ekspert implantologii PSI ICOI, okazał się specjalistą najwyższej klasy, który o zęby pacjenta dba równie mocno, co o jego dobre samopoczucie. Dokładnie wyjaśnił mi proces leczenia implantologicznego, dokonał przeglądu uzębienia, wykonał niezbędne zdjęcia RTG i skierował do higienistki w celu zbadania stanu i podleczenia dziąseł. Następnie zaplanował indywidualny przebieg leczenia i oszacował koszty zabiegu. Już miesiąc później wkręcono mi implanty. Zabieg trwał 7 godzin, ale, ku mojemu zaskoczeniu, okazał się zupełnie bezbolesny. Otrzymałam receptę na antybiotyki i dokładne instrukcje postępowania w celu złagodzenia późniejszego bólu i opuchlizny. Tabletki i zimne okłady stosowałam tylko kilka dni. Uważałam podczas jedzenia i picia, ale już następnego dnia po zabiegu mogłam normalnie funkcjonować, mówić i oddawać się codziennym aktywnościom, co było dużą zaletą. Następnie przyszedł czas oczekiwania na zrost implantów z tkanką kostną, który zajął łącznie 6 miesięcy.

Regularne kontrole dawały mi pewność, że leczenie przebiega prawidłowo i wiedziałam, że spełnienie marzenia o nowym uśmiechu jest tuż, tuż. Klinika Dentista jest znakomicie wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu nie musiałam nigdzie dodatkowo chodzić. Wszystkie badania i zdjęcia były wykonywane na miejscu (poza jednym, które w moim przypadku musiało być zrobione w specjalistycznej pracowni), na bieżąco i z optymalną częstotliwością, za sprawą czego doktor miał stały wgląd w efekty leczenia i w razie potrzeby mógł precyzyjnie określić dalsze kroki. Dr Marcinowski wyjątkowo dbał o moją satysfakcję: regularnie wykonywał wizualizacje uzębienia i zdjęcia poglądowe, by dopasować kształt koron, badał stan zgryzu czy możliwości poprawnej wymowy. Dzięki jego podejściu pierwszy raz w życiu tak często uśmiechałam się na fotelu dentystycznym! Na moje ogromne zadowolenie i komfort wpłynęły też asystentki stomatologiczne i pozostały personel, którzy przy każdej wizycie ujmowali mnie nieopisaną życzliwością i troską. Pozytywnym doświadczeniem były także SMS-owe powiadomienia o zaplanowanej wizycie, pozwalające w razie potrzeby przełożyć jej termin.

Choć wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu, w Dentista przekonałam się, że do stomatologa można chodzić bez żadnych oporów, stresu i strachu przed bólem, a za to z radością i spokojem o to, że jest się w dobrych, a nawet bardzo dobrych rękach. Klinikę Dentista śmiało polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu na długie lata.

Aktualności

01.07.2020
Dentista.pl jest jak Nowy Jork i podobnie jak on jest miejscem nieograniczonych możliwości, które ciągle tętni życiem.
30.06.2020
Piękny, naturalny, zdrowy i dopasowany do twarzy uśmiech potrafi sprawić, że oczy zaczynają się „śmiać” i cała twarz emanuje pozytywną energią.
29.06.2020
Wakacyjna podróż po uśmiech Miejsce docelowe: Hollywood Smile City lub Natural Smile City. Ty wybierasz destynację.
30.04.2020
Drodzy pacjenci! Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wspieracie nas w tych niecodziennych okolicznościach.
08.02.2020
Top Model Pani Kasia Szklarczyk rozpoczęła właśnie swoją podróż w kierunku perfekcyjnego uśmiechu. Ząbki staną się idealnie proste dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign.
03.12.2019
Nasz nowy pacjent Pan Marcin Maruszak znany zapewne Wam jako @brzydal_ trafił do naszego gabinetu z chęcią poprawy swojego uśmiechu.
26.11.2019
Dr n. med. Maciej Marcinowski (laureat plebiscytu Dentysta Roku 2019 w Wielkopolsce) oraz licencjonowana higienistka stomatologiczna Paulina Czecholińska z gabinetu Dentista.pl odpowiedzą m.in.
20.10.2019
Pracowita sobota w Dentista.pl Nasza higienistka Paulina Czecholińska z pasją przeprowadza zabiegi higienizacyjne pod mikroskopem.
19.10.2019
W Dentista.pl cały czas wspieramy nasz team w rozwoju zawodowym.
24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES