facebook
Poznań Os. Władysława Jagiełły 107

HIGIENIZACJA

Zabieg przeprowadzony jest w kilku etapach:

Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) - zabieg, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego higienistka stomatologiczna usuwa twarde złogi kamienia nad i pod dziąsłowego. Kamień nazębny prowadzi m.in. do obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może powodować zanik kości wyrostka zębowego, a w konsekwencji stopniowe rozchwianie zębów i ich wypadanie (parodontoza).

W naszym gabinecie przeprowadzany jest w powiększeniu – przy użyciu lup i/lub mikroskopu.

Piaskowanie - polega na dokładnym usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych po kawie, herbacie, papierosach itp. Za pomocą tzw. piaskarki
higienistka stomatologiczna dobiera rodzaj piasku w zależności od potrzeb pacjenta:

  • Piasek Air-Flow Classic Comfort – proszek na bazie dwuwęglanu sodu jest bardzo skuteczny w usuwaniu biofilmu, mocnych przebarwień i młodego kamienia, ma również działanie przeciwzapalne.
  • Piasek Air-Flow Perio – cząstki na bazie glicyny – delikatne dla tkanek miękkich i powierzchni zębów.
  • Piasek Air-Flow Plus – Cząstki na bazie erytytolu to wyjątkowe wskazanie do zastosowania zarówno nad- jak i poddziąsłowo. Zawiera chlorheksydynę, która zwalcza drobnoustroje i bakterie. Jest używany przy pielęgnacji implantów, prac protetycznych i leczenia ortodontycznego.

Polerowanie powierzchni zębów- to wygładzenie powierzchni zębów w celu zapobiegania szybszemu tempu osadzenia się kamienia nazębnego.
Fluoryzacja - jest jednym z zabiegów profilaktycznych najczęściej wykonywanym w gabinecie stomatologicznym. polega na wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.

Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza lub higienistki stomatologicznej dotyczących stosowania białej diety, profilaktyki chorób jamy ustnej oraz higieny jamy ustnej.
Tylko systematyczne i sumienne stosowanie się do zaleceń może dać pożądane efekty leczenia, jakim jest maksymalne przedłużenie żywotności zębów.

Zabieg higienizacji jest kluczowym elementem obniżającym ryzyko zapadalności na choroby zakaźne jamy ustnej takie jak:

  • próchnica,
  • zapalenie dziąseł,
  • paradontoza i inne.

Efekty

  • Kompleksowa higienizacja eliminuje kamień nazębny oraz płytkę bakteryjną, które sprzyjają powstawaniu próchnicy oraz paradontozy.
  • Zwiększa estetykę uśmiechu, powodując, że zęby stają się jaśniejsze i gładkie.
  • Wzmacnia się struktura szkliwa, które po zabiegu staje się bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii – czyli to co jemy i pijemy.
  • Często dopiero po usunięciu kamienia, możliwe jest wykrycie ubytków, które nie były wcześniej widoczne.

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI