facebook
Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Pawilon 1 A

Ortodoncja

W trosce o Państwa oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich planowych zabiegów stomatologicznych w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że postanowiliśmy już teraz wprowadzić przygotowywany już od dawna, nowy sposób komunikacji z Państwem - wideo konsultacje z lekarzami.

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt z recepcją pod numerem 606 222 051.

Ewa Konopka - dr n. med. specjalista ortodoncji

Leczeniem ortodontycznym w gabinecie Dentista.pl zajmuje się specjalista ortodoncji lek.dent. Ewa Konopka oraz Maciej Marcinowski - dr n.med. ekspert implantologii PSI ICOI.

Dr Ewa Konopka jest dyplomowanym specjalistą w zakresie ortodoncji. Ściśle współpracuje i konsultuje się ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii, aby opracowywać najkorzystniejszy plan leczenia i wybierać najlepszy sposób postępowania. Doskonali swoje umiejętności głównie w kierunku leczenia aparatami samoligaturującymi.

 

Maciej Marcinowski - dr n.med. ekspert implantologii PSI ICOI

Doktor Maciej Marcinowski jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom lekarza dentysty, oraz absolwentem Wydziału Techniki Dentystycznej Medycznego Studium w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom technika dentystycznego. Ukończył także roczne Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznegom, uzyskując certyfikat Praktyki Implantologicznej  oraz roczny kurs praktyczny w zakresu periodontologii. Od 17 lat praktykuje w zakresie techniki dentystycznej, a od 7 lat - w zakresie stomatologii i implantologii.

Jest autorem artykułów, wykładów, kursów oraz szkoleń z zakresu implantologii, stomatologii estetycznej oraz relacji interpersonalnych. Jako lekarz-praktyk otrzymał początkowo znaczący tytuł ”Fellowship” - Implantolog PSI-ICOI, a następnie ”Diplomate” ICOI (Ekspert w dziedzinie implantologii) oraz "Expert in Implant Dentistry" DGOI. czytaj dalej ...

 

Estetyka

Ortodoncja zajmuje się estetyką, równo ustawionym zgryzem, a w efekcie – pięknym uśmiechem, tak ważnym w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Zły zgryz daje w efekcie zmiany układu twarzy. Jest ponadto przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. Często sprzyja przeciążeniom, a tym samym – nieprawidłowemu ścieraniu się zębów i utrudnieniom w czynności żucia. To prowadzi do zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo – żuchwowych. Leczenie polega na zastosowaniu aparatów zakładanych od strony wargowej. Mogą być one zdejmowane lub stałe. Poprawa zgryzu staje się obecnie coraz częściej koniecznością. Jest też wymogiem przed leczeniem implantologiczno – protetycznym. Leczenie ortodontyczne ma na celu przywrócenie atrakcyjnego wyglądu, pięknego uśmiechu i oczywiście – prostych zębów.

Wiele osób ma nienaturalnie wysunięte czy schowane zęby, stłoczenia czy też przestrzenie między zębami. Te wszystkie nieregularności nazywamy wadami zgryzu. Piękny, zdrowy uśmiech, a tym samym – proste zęby dodają nam pewności siebie. Aparaty ortodontyczne jednak nie tylko korygują nieprawidłowo ustawione zęby, ale także poprawiają funkcje żucia.

Wskazania do leczenia

Wskazaniem do leczenia ortodontycznego są też często problemy ze stawami skroniowo – żuchwowymi, wynikające z przeciążeń a widoczne często jako ubytki przyszyjkowe lub starte zęby. Aparaty ortodontyczne są aktualnie, przez otoczenie, odbierane bardzo pozytywnie. W pewnych środowiskach noszenie aparatu na zębach stało się nawet modne. Proces leczenia ortodontycznego zawsze rozpoczyna badanie wstępne, mające na celu sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta, diagnozę wady zgryzu, omówienie leczenia aparatem zdejmowanym lub stałym.

Na wizycie tej często pobiera się wyciski diagnostyczne oraz kieruje pacjenta do wykonania niezbędnych zdjąć rentgenowskich. Wykonuje się także fotografie twarzy i zębów w celu ustalenia ostatecznego planu leczenia.

Coraz częściej, w przypadku pacjentów w wieku dojrzałym, u których zaleca się leczenie ortodontyczne, lekarz dentysta, we współpracy z laboratorium protetycznym oraz ortodontą, wykonuje gipsowe modele szczęk pacjenta. Woskowe zęby pokażą sytuację docelową, jaka nastąpi po zakończeniu całego interdyscyplinarnego procesu leczenia, którego ortodoncja jest jednym z ważnych elementów.

Na modelach znajdą się równo ustawione zęby oraz te, które pacjent utracił w przeszłości. Z pomocą w dalszym etapie leczenia przychodzi tutaj nowoczesna implantologia a także korony pełnoceramiczne i licówki, które odtwarzają brakujące lub starte zęby Taki plan leczenia będzie doskonałym drogowskazem dla lekarza ortodonty, aby przebieg leczenia zaplanować z możliwie największa precyzją.

Analiza zdjęć cefalometrycznych i modeli

Na kolejnej wizycie lekarz ortodonta przedstawia pacjentowi analizę zdjęć cefalometrycznych i modeli, omawia plan leczenia, przedstawia korzyści i wady różnych sposobów leczenia. Lekarz Ortodonta wspólnie z pacjentem wybiera odpowiedni rodzaj aparatu stałego lub ruchomego. W przypadku stałych aparatów dostępne są zarówno takie, z klasycznymi metalowymi zamkami, znane, chociażby, z popularnego serialu telewizyjnego jak i prawie niewidoczne, ceramiczne lub szafirowe zamki w kolorze zęba lub przezroczyste. Montaż aparatu stałego poprzedza wyczyszczenie zębów specjalną pastą i nałożenie zamka na każdy ząb, następnie umieszczany jest łuk w każdym z zamków aparatu. Zostaje on umocowany przy użyciu elastycznych ligatur.

Ewentualny, niewielki dyskomfort po założeniu aparatu czy tez po zmianie łuków, mija zwykle po kilku godzinach lub kilku dniach. Wizyty kontrolne, w czasie noszenia aparatu, odbywają się co 4-6 tygodni, a podczas wizyt zmieniane są łuki ortodontyczne. Lekarz ortodonta sprawdza postępy leczenia oraz higienę jamy ustnej i informuje o ograniczeniach dotyczących spożywania twardych pokarmów oraz żucia gumy. Zakładane są także elementy dodatkowe, umożliwiające przeprowadzenie kolejnych etapów leczenia aparatem. Leczenie ortodontyczne zwykle trwa około 1,5 do 2 lat, w zależności od rodzaju wady zgryzu i rodzaju aparatu ortodontycznego.

Retainer

Po zakończeniu leczenia, pacjent otrzymuje retainer czyli indywidualnie przygotowaną nakładkę na zęby, która umożliwia utrwalenie i zachowanie prawidłowego zgryzu uzyskanego podczas leczenia aparatem ortodontycznym.

Teraz nadchodzi wreszcie czas, by cieszyć się zdrowym i pięknym, szerokim uśmiechem!

ortodoncjaortodoncja

Aktualności

24.09.2019
Miło nam poinformować, że zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Dentysta Roku 2019 w województwie wielkopolskim został doktor Maciej Marcinkowski.
02.11.2018
dr n. med. Maciej Marcinowski i dr Michał Kozicki na 14’ Kongresie Implantologicznym CEIA w Krakowie.
13.10.2018
W Dentista.pl uwielbiamy nowe trójwymiarowe technologie wspomagające naszą pracę. Napewno wiele z nich już u nas poznaliście, a także oglądaliście nasze filmy edukacyjne zamieszczone na You Tube.
04.10.2018
Wkrótce do zobaczenia na „małym ekranie” !
08.09.2018
W ostatnim tygodniu odwiedził nasz gabinet Pan Maciej, prawdziwy fan Elvisa Presleya. Na codzień mieszka w Irlandii, ale swój uśmiech powierza tylko lekarzom z Dentista.pl w Poznaniu.
03.09.2018
Tornistry już gotowe, a uśmiechy Waszych pociech ? Zapraszamy wszystkich uczniów do Dentista.pl Stomatologia na przegląd jamy ustnej !
29.08.2018
Dziś świętowaliśmy z Panią Stefanią z Nowego Jorku zakończenie leczenia implanto-protetycznego.
13.08.2018
Wakacje sprzyjają podróżom lub wypadom typu CityBreak.
13.07.2018
Możesz nosić Alignery czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne i uprawiać sporty !
30.06.2018
Fryzjer u dentysty - dentysta u fryzjera. Dobrze mieć zaufanego partnera nie tylko w życiu osobistym, ale także w codziennych troskach...
29.06.2018
Dr Maciej Marcinowski spędził ten ostatni czerwcowy piątek w grodzie Warsa i Sawy na kursie praktycznym z planowania leczenia implantolologicznego z użyciem szablonów chirurgicznych, prowadzonym pr

Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo


© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań os. Władysława Jagiełły 23 Paw. 1 A (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej) | POLITYKA COOKIES