facebook
Poznań Os. Władysława Jagiełły 107

Zabiegi implantologiczne

Zabiegi implantologiczne

Zabiegi implantologiczne w gabinecie Dentista.pl przeprowadza lekarz dentysta - implantolog Maciej Marcinowski który specjalizuje się w tej dziedzinie stomatologii. Każdy zabieg poprzedza badanie pacjenta, obejmujące nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo – żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia. Wywiady: ogólnomedyczny oraz stomatologiczny pozwalają właściwie przygotować pacjenta do leczenia.

Sporządzenie szczegółowego planu leczenia rozpoczyna się od przygotowania, wspólnie z laboratorium protetycznym, trójwymiarowej symulacji przyszłych, nowych zębów. Zaawansowana diagnostyka cyfrowa pomaga w ocenie warunków kostnych oraz ocenie innych ważnych struktur anatomicznych. Pozwala także na przygotowanie kilku wariantów leczenia wraz z dołączonym do nich kosztorysem.

Plan najbliższego leczenia

Pacjent przed umówionym terminem zabiegu, podczas rozmowy z lekarzem, zostaje zapoznany z planem najbliższego leczenia oraz otrzymuje szczegółowe zalecania przed- i po zabiegowe.

Zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny. Wystarczy zastosowanie miejscowego znieczulenia, takiego samego, jak przy klasycznym leczeniu stomatologicznym. Podawane jest ono z wykorzystaniem komputerowego systemu Wand, który pozwala lekarzowi znieczulić pacjenta w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny.

Specjalne lupy oraz wysokiej mocy lampa czołowa, wykorzystywana przez implantologa w trakcie zabiegu, pomagają w precyzyjnym przeprowadzeniu zabiegu implantacji.

Czas gojenia implantu

Czas gojenia implantu w przypadku żuchwy wynosi 3 miesiące a w przypadku szczęki – od 4 do 6 miesięcy. Czas ten może ulec wydłużeniu w momencie, gdy przeprowadzane są dodatkowe zabiegi regeneracyjne.

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii takich, jak piezochirurgia oraz ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności, lekarz implantolog Maciej Marcinowski wraz z lekarzami współpracującymi może zaoferować swoim pacjentom przeprowadzenie zaawansowanych zabiegów implantologicznych, pozwalających przywrócić komfort życia, także pacjentom wiele lat użytkującym protezy. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, pacjent zaopatrywany jest w tymczasowe, niewyjmowane uzupełnienie protetyczne. Opcjonalnym jest też natychmiastowe i trwałe zamocowanie nowych zębów, z wykorzystaniem implantów tymczasowych lub implantów ostatecznyc, posiadających w momencie zabiegu bardzo dobrą stabilizację.

Gojenie dziąsła wokół implantu

Kolejnym etapem leczenia implantologicznego jest gojenie dziąsła wokół implantu. Trwa ono około miesiąca i jest niezbędne, aby przygotować je do osadzenia korony ceramicznej, wiernie odtwarzającej wcześniej utracony ząb. W ciągu tych wizyt następuje także dobranie koloru przyszłej korony a jej wykonanie może być oparte o zaawansowane systemy skanowania oraz frezowania, powoli wypierające tradycyjne technologie.

Implant jest objęty 10-letnią gwarancją a w przypadku korony protetycznej wynosi ona 5 lat. Unikalna karta, dołączona do implantu, zawierająca system kodowy, stanowi niejako paszport pozwalający w autoryzowanych gabinetach na całym świecie uzyskać wsparcie, jeśli takowe byłoby potrzebne.

Zaufanie, jakim obdarzają nas nasi pacjenci, wynika, między innymi, z faktu stosowania tylko markowych systemów implantologicznych oraz biomateriałów.

Dr n. med. Maciej Marcinowski – lekarz implantolog.

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI