Poznań Os. Władysława Jagiełły 107
Like us!
Follow us!

Zabiegi implantologiczne

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności, ekspert implantologii PSI ICOI dr n. med. Maciej Marcinowski już od 2006 r. może zaoferować swoim pacjentom przeprowadzanie zaawansowanych zabiegów implantologicznych, pozwalających przywrócić komfort życia, także pacjentom wiele lat użytkującym protezy. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, pacjent zaopatrywany jest w tymczasowe, niewyjmowane uzupełnienie protetyczne. Opcjonalnym jest też natychmiastowe i trwałe zamocowanie nowych zębów, z wykorzystaniem implantów tymczasowych lub implantów ostatecznych, posiadających w momencie zabiegu bardzo dobrą stabilizację.

 

Proces leczenia implantologicznego składa się z sześciu etapów:

1. Konsultacja specjalistyczna z analizą tomografii 3D, która wraz z wywiadem ogólnomedycznym oraz stomatologicznym pozwala zakwalifikować pacjenta do zabiegu. 

2. Skan zębów pacjenta, który w połączeniu tomografią 3D pozwala stworzyć szablon implantologiczny, zapewniający precyzyjne wprowadzenie implantu w sposób w pełni kontrolowany oraz skuteczny w docelowe miejsce.

3. Zabieg implantologiczny, który dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia jest całkowicie bezbolesny, a użycie szablonu implantologicznego zapewnia znaczne przyspieszenie zabiegu. 

4. Odsłonięcie implantu (śruba gojąca) - około 3 miesiące po zabiegu implantacji w przypadku żuchwy oraz 4 do 6 miesięcy w przypadku szczeki.  Po nim następuje gojenie dziąsła wokół implantu. Trwa ono około miesiąca i jest niezbędne, aby przygotować je do osadzenia korony ceramicznej, wiernie odtwarzającej wcześniej utracony ząb. 

5. Skan pod koronę na implancie po około 3 tygodniach od odsłonięcia implantu.

6. Oddanie korony na implancie po około 2 tygodniach.   

Szablon implantologiczny

Aktualności

Niewidzialna Ortodoncja Poznań
13.03.2023
Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest dyskretne i skuteczne.
Niewidzialna ortodoncja - Alignery
13.03.2023
Czy Waszym marzeniem jest piękny i zdrowy uśmiech? Nie mogliście trafić lepiej, niż do dr n. med.
Implanty i korony cyrkonowe
13.03.2023
Implanty i korony cyrkonowe Pan Łukasz postanowił zadbać o swój uśmiech. Potrzebne było kompleksowe leczenie podczas, którego wykonaliśmy: Zabiegi higienizacyjne w powiększeniu
Piękny i olśniewający uśmiech
25.10.2021
Uwielbiamy wywoływać efekt „wow” u naszych pacjentów. Jednym z czynników jaki wpływa na ten efekt jest magia cyfrowej stomatologii.
Niewidzialna ortodoncja
20.10.2021
Jest nam niezmiernie miło widząc Wasze zainteresowanie niewidzialną ortodoncją!
Czym jest deprogramator?
20.10.2021
Tak właśnie wygląda deprogramator na zębach pacjenta. Jedyne co możecie zauważyć to malutki klocuszek między dolnymi a górnymi jedynkami pacjentki. Przypominamy - jeśli cierpisz na:
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy
25.09.2021
Oto przykład projektu nowego uśmiechu dla naszej pacjentki. Już od 15 lat tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów!
Zmieniamy życie naszych pacjentów
02.09.2021
Tworzymy piękne i naturalne uśmiechy. Zmieniamy życie naszych pacjentów.
09.08.2021
Najczęstszą przyczyną startych i kruszących się wypełnień jest choroba okluzyjna.
Jak wygląda pierwsza wizyta? | Dentista.pl Poznań
29.07.2021
Taka wizyta to kluczowy moment dla całego procesu leczenia.
Nowoczesna stomatologia
27.07.2021
Nowoczesna stomatologia pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby, kiedy leczenie dobiegnie końca.
Stawy skroniowo - żuchwowe - badanie
15.07.2021
Badanie pacjenta w Dentista.pl obejmuje nie tylko zęby, ale także stawy skroniowo - żuchwowe oraz mięśnie związane z narządem żucia.
Dentysta - Stomatolog
Poznań - Piątkowo

© TITRIS LLC Spółka komandytowa Poznań Os. Władysława Jagiełły 107 (przy bloku 17 i 22, Piątkowo, w okolicach wieży telewizyjnej)
POLITYKA COOKIES | POLITYKA PRYWATNOŚCI